VIDEO: Toto sa stane, keď zaradíte spiatočku počas jazdy dopredu

2814
Zdroj: Youtube

Zaradiť spiatočku počas jazdy nenapadne asi nikomu. Teda… To sme si mysleli. A nemohli sme sa mýliť viac.

Skúsili by ste niekedy zaradiť spiatočku počas jazdy dopredu? Pokiaľ máte zdravý rozum, pravdepodobne nie. Na internete sa však nachádza aj istá skupina ľudí, ktorá ten zdravý rozum nemá (alebo má veľa peňazí na rozhadzovanie) a vyskúša to za vás. Vy sa len usaďte a pohodlne sledujte.

Celé video začína byť zaujímavé od času približne 4:30, kedy sa youtuber pokúsi zaradiť spiatočku prvýkrát. Na počudovanie, auto bez problémov zastaví a zadné kolesá sa začnú točiť v opačnom smere. Akurát pneumatiky pištia. Dôvodom je, že zadná náprava na prázdnom pikape nesie minimum hmotnosti. A ak sa tento fakt skombinuje so silným motorom a odolnou prevodovkou, zaradiť spiatočku počas jazdy vlastne vôbec nemusí byť katastrofa. Ale to ešte nehovoríme o pohone všetkých kolies. Tam je situácia trochu iná.

Ak sa vám podarí dopozerať až do konca, zistíte, že pohon všetkých kolies si so spiatočkou počas jazdy nerozumie a situácia sa skončí fatálne. Teda, minimálne pre spojku a prevodovku (pravdepodobne). Vyzerá to ale tak, že motor je aj vďaka svojmu objemu v poriadku.

 

Mrkni naše nové video: