VIDEO: Superkáry ju nenávidia! Táto Honda Civic dá stovku za 1,1 sekundy

3189

Pokiaľ by ste mali potrebu pomliaždiť svoje vnútornosti pri akcelerácii a vyhladiť vašu prestarnutú tvár od vrások, posledné slová ktoré vám napadnú na rozum budú Honda a Civic. Budete však na šerednom omyle.

Povedzme si na rovinu, že žijete vo svete, kde dvojtonové luxusné obývačky lámu štvorsekundovú hranicu šprintu na 100 km/h na počkanie. Je to zapríčinené inteligentými motormi, pohonom všetkých kolies či zákazníkmi, ktorí majú príliš bujnú predstavivosť, veľa peňazí a dokážu značky donútiť lámať likvidovať zákony fyziky.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Ani vo sne by vám asi nenapadlo, že autom, ktoré môže strčiť do vačku všetky McLareny, Ferrari, Bentley či Bugatti bude ružovo-čierno modrá Honda Civic. Presne tak, auto pripomínajúce Hot Wheels model vášho štvorročného dieťaťa má potenciál k tomu, aby priblížilo človeka nebezpečne blízko k magickej hranici. Z pokoja na stovku do jednej sekundy.

1500 čoho?!

Pretekársky tím P-Racing, ktorý sa zúčastnil na finále svetového pohára Haltech v šprinte (Haltech World Cup Finals), má techniku, z ktorej sa vám zatočí hlava. No, nie z toho ako je zložitá ale skôr, že čo tá bláznivá zmes kovu a káblov vydrží. Pod kapotou nájdete motor od Hondy série K24, ktorý nájdete napríklad v Honde Accord, CR-V alebo Odyssey. Ide o 2,4-litrový štvorvalec s ventilovým rozvodom DOHC. Nič zvláštne, že?

Veľa z pôvodných súčiastok však letelo do koša. Motor, ktorého prejav môžete počuť vo videu dostal kľukový hriadeľ vysústružený z hliníkového „kvádra“ (billet), kované piesty od firmy JE, novú hlavu valcov a 76-milimetrové turbodúchadlo Garrett. Tento obrí slimák tlačí do valcov viac než 4 atmosféry a vďaka tomu produkuje motor až 1 102 kW/1 500 koní výkonu. Dynamické parametre sú teda nasledovné. Z pokoja na 100 km/h v čase 1,1 sekundy a štvrť míle prejde za 7,45 sekundy pri rýchlosti rovných 300 km/h!!!