VIDEO: Škoda Enyaq Coupé na prvých záberoch. Má skvelú aerodynamiku a veľký kufor

365

Chystané elegantné kupé prevedenie modelu Enyaq iV už poodhalilo svoju podobu v maskovaní, najnovšie video teraz dáva nahliadnuť na ďalšie detaily novinky. Hlavný dôraz je kladený na prezentáciu aerodynamiky emotívnejšie a dynamickejšie tvarovaného vozidla.

Niet sa čomu čudovať, model Enyaq Coupé iV sa môže pochváliť vynikajúcim koeficientom odporu vzduchu s hodnotou cx = 0,234.

Najlepší v triede

To je úplne najlepšia hodnota v triede. Vylepšenie aerodynamiky má na svedomí predovšetkým nový tvar zadnej časti a decentný spojler na hrane veka batožinového priestoru. Okrem špičkovej aerodynamiky video tiež odhaľuje, že rovnako ako Enyaq iV môže byť aj nový Enyaq Coupé iV vybavený pôsobivou čelnou maskou Crystal Face so 131 LED, ktoré ju osvetľujú.

Technicky aj z hľadiska výbav bude Enyaq Coupé iV pochopiteľne veľmi blízkym príbuzným modelu Enyaq iV, záujemcovia o toto vozidlo sa tak môžu tešiť na konfigurácie s pohonom zadných alebo všetkých kolies a výkonom elektromotorov v rozsahu 132 – 220 kW. V interiéri potom budú k dispozícii ekologické materiály a elegantné kupé zároveň zachováva väčšinu z praktickosti bežného SUV. Batožinový priestor napríklad sľubuje 570 litrov miesta na náklad.

Mrkni naše nové video: