VIDEO: Hothatch Hyundai i20 N absolvuje arktické testy popri WRC špeciáloch

419

Automobilka Hyundai zverejnila dve nové videá, ktoré zachytávajú zimné testovanie svojich výkonných modelov, vrátane maskovaného prototypu nadchádzajúcej novinky Hyundai i20 N. Máme sa na čo tešiť!

Prvé 90 sekundové video ukazuje vozidlo i20 WRC počas dravej nočnej jazdy zasneženými cestami mrazivého Laponska. Pri svitaní auto zrýchli, prechádza zasneženým lesom, až dorazí k zamrznutému jazeru. Takto sa vás snaží automobilka navnadiť na nový Hyundai i20 N.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Strih videa diváka prenesie do ďalšieho pretekárskeho špeciálu RM19 a jeho snehovému vystúpeniu, ktoré drží pevne v rukách športový jazdec Thierry Neuville. Nakoniec prichádza rad aj na epickú jazdu s prototypom nového modelu i20 N, počas ktorej sa napriek čiastočnému maskovaniu odhaľujú prvé detaily tejto očakávanej automobilovej novinky.

„Veľmi zaujímavé auto.“

V druhom videu, ktoré obsahuje ďalšie scény s prototypom i20 N, Neuville hovorí o tom, aké je to riadiť jednotlivé modely, a ponúka svoj pohľad na jedinečné vlastnosti každého z nich. O prototype i20 N Neuville hovorí: „Veľmi zaujímavé auto. Veľmi precízne. Veľmi dobre ovládateľné.

Motor točí pekne a zvuk je tiež veľmi zaujímavý.“ O tejto extrémnej zimnej testovacej jazde hovorí: „Mal som na tvári veľký úsmev, pretože som dosť často šiel bokom.“

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Zimné testovanie zaručuje spoľahlivosť v extrémnych podmienkach
Testovanie sa uskutočnilo začiatkom roka 2020 na zamrznutom jazere v švédskom Arjeplogu, obľúbenom zimnom testovacom stredisku výrobcov automobilov. Celoročne tuhá zima z neho robí ideálne miesto na testovanie vozidiel v extrémnych poveternostných podmienkach, pretože teplota tu môže klesnúť až na -30 stupňov Celzia.

Mráz pre dobro zákazníkov

Značka Hyundai testuje svoje autá v drsných podmienkach, aby sa ubezpečila, že jej vozidlá dokážu bez problémov fungovať aj v extrémnych situáciách. V letných horúčavách aj na zamrznutých zimných cestách – vozidlá Hyundai musia byť schopné spoľahlivo fungovať za akýchkoľvek klimatických podmienok.

V tomto teste chcel Hyundai preveriť spoľahlivosť vozidiel počas extrémneho chladu a otestovať ich výkon v podmienkach podobných, aké vládnu v motoršporte. Vysoké rýchlosti a ostré zákruty vystavujú autá vysokému mechanickému namáhaniu, ktoré preverí ich schopnosti v náročných podmienkach.

Úplne nový model i20 N

Po obrovskom úspechu modelov i30 N a i30 Fastback N vyvíja Hyundai aj vysoko výkonnú verziu svojho najnovšieho európskeho modelu – úplne nového i20 N.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Rovnako ako v prípade iných modelov N, aj i20 N bude pripravený na športovú jazdu na okruhu aj na bežnú, každodennú jazdu ulicami miest. Viac informácií o i20 N zverejní Hyundai čoskoro.