VIDEO: Dacia Jogger v losom teste: Nemá problém zdvihnúť zadné koleso!

1153

Niečo medzi MPV a SUV od Dacie s názvom “Jogger” sa stalo veľmi populárnou voľbou nielen slovenských motoristov už prakticky okamžite po svojom uvedení na trh. Je to výborné auto, o tom sme sa predsa presvedčili už v našom teste. Teraz prešla testom vyhýbacieho manévru a dopadla presne podľa očakávaní.

Losím testom Joggera previedol španielský YouTube kanál km77, ktorý takto testuje aj iné autá ostatných automobiliek – dokonca aj niekoľko čínskych, ktoré sa u nás na trhu pravdepodobne ani neukážu.

Zdroj: km77 @ youtube.com

Nedotáčavý, ale aspoň pomalý

Jogger si v ich rukách neviedol zle, ale zasa ani dobre. V tomto teste sa začína na hodnote 77 kilometrov za hodinu a podľa toho, ako ním vozidlo prejde, sa potom pokračuje po tachometri smerom nahor, alebo nadol. V tomto prípade bolo 77 km/h príliš veľa, takže sa išlo dolu až po sedemdesiatku, v ktorom bol masívne nedotáčavý Jogger konečne schopný prejsť vymedzenou dráhou bez dotyku kužeľa.

TEST Dacia Jogger LPG: Začína, kde iní končia

Druhou časťou testu je slalom, kde sa zasa prejavila neochota 100-koňového litrového trojvalca rozbehnúť Jogger na skutočne dynamické rýchlosti, čiže s časom 26,6 sekundy skončil presne medzi českou Škodou Fabia s trojvalcom (na najlacnejšie sedemmiestne auto v Európe a taktiež s trojvalcom to nie je zlé) a čínskym Maxusom Euniq 5.

Mrkni naše nové video: