Viac výkonu pre BMW i8

724

Koncom budúceho roku spoločnpsť BMW privíta faceliftovaný model i8. Prvou zo zmien bude zvýšenie výkonu – ako BMW uvádza výstupný výkon elektromotora sa zvýši o 10%, no bezo zmeny nezostane ani 1.5 litrový benzínový agregát. Vo finále by sa mal model i8 pýšiť celkovým výkonom na úrovni 420 konských síl, čo je takmer o 15% viac ako u súčasného modelu.

Tieto zmeny v kombinácii s vylepšenou, šesťstupňovou, automatickou prevodovkou zlepšia najmä akceleráciu pri šprinte. Nové mapovanie prevodovky zlepší radenie a 100 km/h dosiahne za čas kratší ako 4,4 sekundy. Obmedzovač už tradične zasiahne pri rýchlosti 250 km/h.

Po pridaní výkonu BMW nesmelo zabudnúť ani na akumulátor. Súčasná 7,1 kWh batéria bude nahradená 10 kWH. Zoznam vylepšení sa dúfajme nekončí a čoskoro nás BWM poteší ďalšími novinkami, ako indukčný systém nabíjania, či karbónové disky kolies.

Spoločnosť BMW počíta so siedmymi modelmi s označením “i”, no to ani zďaleka nie je konečné číslo. Obchodný plán značky naznačuje, že už čoskoro bude predstavený ďalšie vozidlo s označením “i”. Očakávaným prírastkom je roadster vychádzajúci z modelu i8.

Aktualizácie vykonané spoločnosťou BMW na “zelenej” rodine s označením “i” budú pokračovať modelom i8.