VEĽKÁ FOTOGALÉRIA: Toyota Supra na 5 spôsobov na veľtrhu SEMA!

669
Toyota GR Supra 3000GT Concept

Takmer to vyzerá, akoby Toyota novú Supru vyrobila práve preto, aby ju ľudia začali upravovať. Na tohtoročnom veľtrhu SEMA v Las Vegas sa totiž ukázala až s piatimi cestnými továrenskými úpravami novej Supry.

GR Supra 3000GT Concept

Začneme pekne zostra. Napríklad konceptom, ktorý má fanúšikov Supry preniesť do jej zlatého obdobia – alebo aspoň tak fanatici nazývajú deväťdesiate roky, ktoré boli érou Supry štvrtej generácie. Tento automobil má byť pripomenutím homologizačnej série jej pretekárskej verzie s označením TRD3000GT. Nesie si so sebou všetky jej charakteristické prvky: agresívne prieduchy na kapote, niekoľko kompozitových dielov a rozšírenie karosérie v oblasti prahov a blatníkov.

Nechýba ani interiér vybavený pretekárskymi sedadlami BRIDE Xero CS a 19-palcové, kované kolesá TWS Motorsport RS317 na pneumatikách Toyo Proxes R888R. Je fajn mať priľnavosť týchto pneumatík, pretože okrem výkonu prenášajú na cestu aj brzdnú silu vytvorenú brzdičmi Brembo GT-S Monobloc.

GR Supra Heritage Edition

Supra Heritage Edition je to, po čom túži väčšina fanúšikov Supry: prenesenie čo najväčšieho počtu prvkov jej štvrtej generácie A80 (áno, tej, ktorú poznáte z Fast and Furious) do najnovšej generácie A90. Jej výkon dosahuje viac ako 500 koní zo sériového bloku motora, pričom zvonka láka na nový difúzor, niekoľko ďalších maličkostí a špeciálnu červenú farbu „Re-Entry Red“.

Upravený motor dostal väčšie turbodúchadlo, ktoré do motora dostane až o 18 percent viac vzduchu. Ďalšie úpravy zahŕňajú nové nasávanie motora a výfuk, ktorý ústi v strede zadnej časti vozidla. Nové je tiež zavesenie kolies od spoločnosti MTC a väčšie kolesá s obludnými rozmermi 305/30 R19 a pneumatikami Toyo Proxes R888R vzadu. Vpredu sa nachádzajú valce s rozmerom „len“ 295/30 R19.

GR Supra Wasabi Concept

Dosť hrozný názov, ale o to zaujímavejšie vozidlo. Na tejto Supre sa vyšantili chalani z divízie Toyota Genuine Accessory a ide o ich víziu Supry pre masy. A masy sa majú na čo tešiť, pretože táto krikľavo zelená Toyota dostala veľké brzdy Brembo, odpruženie od špecialistov z legendárnej firmičky Öhlins, kované disky z toyoťáckeho skladu a aerokit od Five Axis.

GR Supra Performance Line Concept

Supra Performance Line je dielom odnože Toyota Customizing & Development (TCD) a má ukázať to, čo sa stane, keď necháte inžinierom od Toyoty kľúčiky od karbónovej pece na víkend. Všetky viditeľné upravené prvky karosérie sú tu z uhlíkových kompozitov, ktorým sekundujú 19-palcové kované disky vo frajerskej čiernej.

BONUS: GR Supra HyperBoost Edition

Toto nie je ani tak dielko Toyoty samotnej, ale skôr stavba snov pána Rutledge Wooda. Wood je známa postavička v americkej sérii NASCAR a svoju víziu Supry postavil na prekopaní dvoch základných ingrediencií tohto auta: motora a karosérie. Táto Supra sa tak dočkala najmä nárastu výkonu až na 750 koní a 20-dielneho karbónového rozširovacieho kitu.