Toyota začína v Európe vyrábať hybridné prevodovky

97

Toyota spustila vo svojom poľskom závode TMMP vo Walbrzychu výrobu štvrtej generácie hybridných prevodoviek. TMMP je prvým závodom mimo ázijského kontinentu, kde sa vyrába tento typ hybridných prevodoviek.

Montovať sa budú do modelov Corolla Hybrid a C-HR Hybrid. Začína sa prvá fáza zavádzania hybridných technológií a novej architektúry podvozka TNGA (Toyota New Global Architecture) do poľských výrobných závodov.

TMMP (Toyota Motor Manufacturing Poland) je prvým závodom spoločnosti Toyota mimo ázijského kontinentu a druhým závodom mimo územia Japonska, ktorému bola zverená výroba technologicky náročných hybridných prevodoviek. Hybridné prevodovky využívajú synergickú spoluprácu elektromotora a spaľovacieho motora. Toto ústrojenstvo je kľúčovou súčasťou hybridného pohonu od Toyoty.

Cieľom je 5,5 milióna elektrifikovaných áut ročne

V roku 2000 sme v Európe prostredníctvom nášho prvého hybridu nastúpili na európsku cestu elektrifikácie. Hybridný pohon tu dnes využíva prakticky každé druhé vozidlo našej značky a predaje našich hybridov neustále rastú. Hybridné technológie sú kľúčovým prvkom, ktorým sa odlišujeme od ostatných,“ hovorí Johan van Zyl, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe.

Spoločnosť Toyota chce každoročne na celom svete do roku 2030 predávať viac ako 5,5 milióna elektrifikovaných vozidiel, vrátane jedného milióna vozidiel s nulovými emisiami.