Tento vzácny sedan od Bugatti je na predaj. Jeho výroba trvala sedem rokov

4768

Predtým, ako automobilku Bugatti kúpilo Volkswagen Group, francúzskeho výrobcu superautomobilov vlastnil istý Romano Artioli. Ten v deväťdesiatych rokoch nešetril ambíciami a požiadal Giorgetta Giugiara, aby navrhol štvordverový model s vplyvmi z bohatého dedičstva značky.

Výsledok dostal označenie EB 112 a bol predstavený na ženevskom autosalóne v roku 1993 – a vy sa naň môžete pozerať práve teraz, na týchto fotografiách.

Zdroj: Schaltkulisse.de

Tento príbeh je smutný

Bohužiaľ, kvôli absencii finančnej stability vyrobilo Bugatti len tri exempláre tohto sedanu, pričom všetky sú považované za prototypy. Prvé auto postavil Pininfarina a Bugatti chceli zmontovať ďalšie dva vo svojom závode v Campogalliano. Po akvizícii koncernom však oba prototypy dokončil tím Monaco Racing Team. Tento konkrétny bol ako nový dodaný švajčiarskemu predajcovi Bugatti.

Zdroj: Schaltkulisse.de

Šasi EB 112 #39002 má momentálne na počítadle len 3 900 kilometrov a vyzerá byť v stave nového. Kvôli nestabilnej situácii Bugatti v 90. rokoch bolo auto pôvodne objednané 27. apríla 1993 a dodané vo februári 2000, takmer o sedem rokov neskôr. Predpokladá sa, že doteraz malo iba jedného majiteľa a spoločnosť, ktorá ho predáva, tvrdí, že všetko na vozidle je úplne funkčné.

EB 112 poháňa 6,0-litrový motor V12 s výkonom 450 koní (335 kilowattov), ​​čo stačí na zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu len za 4,3 sekundy. Zaujímavosťou je, že 12-valcový agregát bol spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Na záver by sme vám radi povedali niečo o cene, no portál Schaltkulisse.de neuvádza žiadnu štartovaciu sumu. Tak asi je to na vás!

Mrkni naše nové video: