Taxislužba Bolt pozastavuje činnosť na celom území krajiny – Slovensku ale ponúka pomoc

324
Zdroj: Bolt

Na základe posledných opatrení vlády SR o zákaze prevádzkovania taxislužieb na prevoz ľudí, služba pozastavila prevádzku na celom Slovensku. TASR o tom informoval regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu Roman Sysel v utorok (17. 3.). Taxíky spoločnosti nepremávajú od pondelka 16. marca.

Spoločnosť Bolt kladie za svoju prioritu ľudí a ich bezpečnosť. Pozastavením prevádzky chce ochrániť zdravie partnerských vodičov, cestujúcich a aj svojich zamestnancov.
„Aj naďalej by sme chceli slúžiť ľuďom a pomáhať im s jednoduchým presunom po meste, ale budeme rešpektovať nariadenia vydané vládou SR,“ uviedol Sysel. O termíne obnovenia služby budú verejnosť informovať.

Zdroj: blog.bolt.eu
Zdroj: blog.bolt.eu

„Spoločnosť zároveň ponúka na Slovensku pomoc a plnú spoluprácu v boji proti šíreniu nového koronavírusu premiérovi SR, príslušným ministerstvám a zástupcom miest, v ktorých pôsobí,“ dodal Sysel. Ako uviedol dosluhujúci premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) v pondelok (16. 3.), taxíky síce môžu jazdiť, prevážať však môžu len tovary, prípadne môžu byť využívané ako donášková služba.

Zdroj: Tlačová agentúra SR