Subaru dostane prvý elektromobil. Bude ním SUV Solterra

486
Zdroj: Subaru

Prvé elektrické Subaru vznikne zo spolupráce s Toyotou.

Dlhoočakávaný elektromobil značky, ktorá sa preslávila motormi Boxer, je konečne na dosah. Ide o SUV, ktoré ponesie názov Solterra. Pôvodné dohady o názve Evoltis tak vyvrátila sama automobilka. Aby sme jej verili, rovno poslala aj dva teasingové obrázky. Nové SUV príde už budúci rok a vzniká v spolupráci s Toyotou.

Slnko a zem

Aj vám prišiel ten názov akýsi povedomý? Solterra je spojením slov sol a terra, a teda slnko a zem. Tie dokonale definujú nové auto a vyplýva to aj z obrázkov. Slnko a zemský element nechýba ani na jednom.

Zdroj: Subaru
Zdroj: Subaru

Faktom ostáva, že aj Solterra by si mala zachovať športový charakter spojený práve so zemou a štrkom, ktorý Subaru definuje. Dostane pohon všetkých kolies, čo v elektromobilovom žargóne znamená dva elektromotory, jeden pre každú nápravu. Aké budú presné špecifikácie, to zatiaľ nevieme.

Elektromobil telom i dušou

Solterru vyrábali ako elektromobil už od začiatku. V praxi to znamená, že i keď bude veľkosťou podobné modelu Forester, poskytne oveľa viac miesta pre pasažierov práve vďaka umiestneniu kolies čo najviac na okraje karosérie. Segment C tak dostane nového konkurenta.

Do predaja sa prvý elektromobil Subaru dostane už v polovici roka 2022. Načasovaný bude takmer súčasne s príchodom Toyoty bZ4x, s ktorou zdieľa mnohé technologické riešenia. Automobilky tieto modely vyvíjali spoločne. Ale to už trochu predbiehame. Najprv si počkajme na oficiálne predstavenie.

Mrkni naše nové video: