Škoda Enyaq sa odhaľuje svetu! Tmavá skica možno ukázala viac, ako mala

770
Zdroj: TS Škoda

Novým modelom Enyaq iV realizuje Škoda dôležitú časť svojej stratégie elektromobility. Ako prvé sériové vozidlo značky používa toto SUV s čisto batériovým elektrickým pohonom modulárnu platformu pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Výrobca teraz zverejňuje fotografiu siluety vozidla, ktorá naznačuje vzhľad jej najdôležitejšieho tohtoročného nového modelu.

Škoda Enyaq iV kombinuje emocionálne línie a vyvážené proporcie s udržateľnou radosťou z jazdy a veľkorysou ponukou vnútorného priestoru typického pre značku. 

Zdroj: Škoda Storyborad

Vlajková loď značky s nejasnou siluetou

Silueta nového modelu Škoda Enyaq iV naznačuje proporcie vlajkovej lode značky. Túto skicu sme však v redakcii hodili do Photoshopu a vytiahli z nej všetko, čo sa dalo. Zistenia sú prekvapujúce a naznačujú trocha odlišný tvar prednej a zadnej časti, ako čakáme podľa špionážnych fotografií. Stále však môže ísť o hru šikovného grafika. Veď pozrite sa sami:

Zdroj: TS Škoda
Zdroj: TS Škoda

Krátka predná časť a pretiahnuté línie strechy dodávajú vozidlu dynamický vzhľad a zachovávajú veľkorysú ponuku priestoru, ktorý je pre značku typický. Nové SUV tak v interiéri ponúka podobný priestor ako model Škoda Kodiaq, aj keď je na dĺžku kratšie ako Škoda Octavia.

Zdroj: Škoda Storyborad

Škoda Enyaq iV ponúka pohon zadných alebo všetkých kolies, okrem toho sú k dispozícii tri veľkosti batérie a päť výkonnostných stupňov. Enyaq iV sa rýchlo nabíja, maximálny nabíjací výkon dosahuje až 125 kW. Dojazdová vzdialenosť na jedno nabitie je až 500 kilometrov v cykle WLTP. Tým sa z praktického, čisto batériovo poháňaného SUV, stáva perfektný spoločník pre všedný deň.

Zdroj: Škoda Storyborad

Predstavenie nového špičkového modelu Škoda je vyvrcholením osláv 125 rokov od založenia mladoboleslavskej automobilky. 1. septembra 2020 bude tento míľnik histórie spoločnosti prenášaný z českého hlavného mesta Praha aj virtuálne, okrem iného na platforme Škoda Storyboard a cez sociálne médiá.

NEPREHLIADNITE: