Škoda Enyaq ako ste ju nevideli: Tento unikátny projekt spravil z elektrického SUV campervan

929
Zdroj: Škoda

Objavovať. To je základné motto najnovšieho projektu študentov z Mladej Boleslavi. Zo Škody Enyaq iV spravili obytný voz.

Študenti zo Škoda Academy pracujú na svojom deviatom projekte Azubi, ktorý bude multifunkčným autom založeným na elektrickom SUV Škoda Enyaq iV. V duchu hesla “Explore More” ho prispôsobili pre kempovanie a ako mobilný kancelársky priestor.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Design bude spĺňať potreby a očakávania moderných digitálnych nomádov s cieľom umožniť majiteľovi pracovať bez fixného miesta pri stole, mať slobodu pohybu a cestovať kamkoľvek podľa vlastného želania. Tak znie námet, na základe ktorého aktuálne vzniká unikátny koncept

Projekt študentského vozidla je už od roku 2014 súčasťou štúdia mladých študentov SOŠ strojárenskej v Mladej Boleslavi. Priniesli už niekoľko pozoruhodných kúskov, ktoré spravidla vznikajú na základe už existujúcich modelov. Naposledy sme si ich autá vyskúšali minulý rok, kedy dostali zadanie vytvoriť rely špeciál. Vznikla Škoda Afriq, ktorá okrem iného dokázala vyrábať vodu zo vzduchu.