Renault Rafale predstavený: Nový model dostane 4×4 a až 300 koní!

1627
VERSION ESPRIT ALPINE - JANTE CASTELLET 20 POUCES - FORMAT 16-9
Zdroj: Renault

Úplne nový model s diamantom na čele mieri poriadne vysoko. Ponúka prémiové technológie, výborný výkon a moderný dizajn.

Renault v posledných rokoch prináša množstvo modelov, ktoré sme predtým ešte nikdy nezažili. Najnovší prírastok Rafale bol predstavený iba nedávno a nesie meno po lietadle Caudron-Renault Rafale, ktoré v roku 1934 pokorilo rekord. Dosiahlo totiž rýchlosť až 445 km/h.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Kam si ho zaradiť?

Po úspešnom predstavení Arkany v roku 2020 Renault pochopil, že karoséria v štýle SUV kupé má budúcnosť. Nový Rafale sa postaví na popredné priečky v ponuke a s dĺžkou 4,71 metra o približne 4 centimetre predčí Koleos.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Z hľadiska pohonu ponúknu Francúzi 1,2-litrový trojvalec s technológiou E-Tech Hybrid. Tá sľubuje výkon 200 koní, no Renault už hovorí aj o 300-koňovej verzii. Tá bude plug-in hybridná a vďaka separátnemu elektromotoru na zadnej náprave poskytne pohon všetkých koní.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Vlastne, pôjde o prvý Renault s technológiou 4Control (natáčania zadnej nápravy) a pohonom 4WD súčasne.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Interiér podľa moderného gusta

Vnútorný dizajn Rafale je veľmi podobný trendu, ktorý nastavil už (napríiklad) model Espace. Plne digitálny prístrojový štít bude doplnený multimédiami na platforme Google. Volič smeru jazdy nájdete pod volantom a namiesto neho sa v stredovom tuneli nachádza opierka na zápästie.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Ak by ste čakali, že batožinový priestor bude vďaka charakteru karosérie ťahať za kratší koniec, nie je to tak úplne pravda. Útroby kufra pojmú až 530 litrov nákladu, čo je o 5 litrov viac ako v prípade porovnateľného BMW X4. Renault Rafale sa na trhu objaví už budúci rok, jeho cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault