Renault predstavil sériový Megane! Okrem názvu je všetko úplne inak

1827
Zdroj: TS Renault

Predvádzacie vozidlo Megane eVision predstavila francúzska automobilka na konferencii Renault eWays: The Challenge towards Zero Emissions. Stelesňuje stratégiu Renaultu v oblasti elektromobilov v segmente C. Áno, elektromobilov – nový Megane si totiž na benzín už nekúpite.

Nový model na rozmedzí hatchbacku a SUV dopĺňa už tak silnú elektrickú ponuku značky Twingo E-TECH Electric v segmente A a najpredávanejšie ZOE v segmente B.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Dovyvíjané, ide sa testovať

Nový Megane E-TECH Electric je založený na platforme CMF-EV a je vybavený elektromotorom s výkonom 160 kW (217 k) a batériou s kapacitou 60 kW, ktorá podľa normy WLTP umožňuje prejsť vozidlu až 450 km.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Toto vozidlo známe ako MeganeE [Megane I], odhaľuje svoju konečnú siluetu pod novou kamuflážou. Tento rok v lete vyjde na cesty flotila 30 vozidiel a za volantom budú sedieť inžinieri Skupiny Renault.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Všetky predsériové vozidlá vyrábané v závode v Douai podčiarkne nový motív, ktorý je vytvorený na zákazku v spoločnosti Renault Design. Očakávame, že sériový model bude ponúkaný s množstvom rôznych možností pohonného ústrojenstva v závislosti od veľkosti batérie, aj keď zatiaľ nie je možné nič potvrdiť.

Vzhľadom na to, ako rýchlo Renault prešiel od konceptu k produkčnému modelu, očakávame, že sa nový Megane dostane do európskych showroomov značky v prvej polovici budúceho roka. Elektrické vozidlo bude hrať hlavnú úlohu v pláne spoločnosti Renault na takmer výlučný predaj automobilov s nulovými emisiami do roku 2030.

Mrkni naše nové video: