Prichádza nový Renault Trafic! Ponúkne dvojspojku a naozaj sexy interiér

2410
Zdroj: Renault

Renault predstavuje nový model Trafic, objednávky sa otvárajú 4. októbra. Naďalej tak značka posilňuje atraktivitu svojej malej dodávky, ktorá dokonale odpovedá potrebám a očakávaniam živnostníkov a korporátnych flotíl. Renault Trafic sa narodil v roku 1980 a je bestsellerom, ktorý si získal viac než 2,2 miliónov zákazníkov v 50 krajinách.

Okrem zmien prednej časti prešiel Nový Trafic tiež zásadným prepracovaním interiéru, ktorý ponúka komfort a kvalitu porovnateľnú s osobným vozidlom a to vo funkčnejšej a praktickejšej podobe. Širšia paleta nových motorov Euro 6d-Full poskytuje väčší výkon a krútiaci moment. Vďaka novým jazdným asistentom je jazda bezpečnejšia a plynulejšia.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Nový Trafic sa pýši úplne novou prednou časťou, ktorá naďalej posilňuje jeho DNA elegantného a dynamického úžitkového vozidla. Horizontálna kapota a zvislá mriežka chladiča mu dodáva robustný a expresívny štýl, zvýraznený full LED svetlami a prepracovaným nárazníkom. Pokiaľ ide o farbu karosérie, Renault si z ôsmych dostupných odtieňov vybral pre uvedenie na trh Modrú Cumulus. Veľkú premiéru dokresľuje nová anténa, nové 17palcové pneumatiky a elegantnejšie disky kolies.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Úplne nový interiér

Nová palubná doska, zvýraznená horizontálnym pásom, ktorý sa tiahne do výplne dverí, dáva väčší pocit priestoru na palube. Nový design je vidieť aj na prístrojovej doske, výplni dverí, hlavici riadiacej páky a pridáva chromované prvky. To všetko prispieva k výraznému zvýšeniu vnímanej kvality.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Nový Trafic ponúka elektricky sklopné zrkadlá, pohodlné sedadlá a nové výplne dverí so širšími lakťovými opierkami. Sklopením operadla prostredného sedadla sa kabína premení na mobilnú kanceláriu s dostatočným priestorom pre notebook a otočným držadlom veľkosti A4, do ktorého sa ľahko vojdú akékoľvek pracovné dokumenty.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Sklopné operadlo stredového sedadla sa dá tiež použiť pre pohodlnú prestávku na obed mimo dosahu nepriaznivého počasia. Pokiaľ ide o úschovu rôznych predmetov, kabína je plná šikovných riešení, vrátane novej zásuvky EASY LIFE. Úložné priestory majú 88 litrov – 54 z nich je pod sedadlom spolujazdca – čo je najlepšia hodnota v danej triede.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Na palube je multimediálny systém Renault EASY LINK s integrovanou navigáciou. Je kompatibilný s Android Auto™ a Apple CarPlay™, funguje na 8-palcovom dotykovom displeji a môže ho dopĺňať 15 W indukčná nabíjačka smartfónu pre nepretržité pripojenie po celý deň. Prístrojová doska obsahuje 4,2-palcový farebný displej. Na palubnej doske sú tiež USB porty.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Istota na ceste

Pokiaľ ide o asistentov vodiča, nový Trafic predstavuje široký výber systémov pre väčší pokoj pri šoférovaní a jednoduchšie parkovanie. Medzi 10 nových asistentov patrí adaptívny tempomat, automatické prepínanie diaľkových svetiel, varovanie pred opustením jazdného pruhu, sledovanie mŕtveho uhla, aktívne núdzové brzdenie, rozpoznávanie dopravných značiek s upozornením na prekročenie rýchlosti, upozornenie na nestabilnú trajektóriu prívesu, predné, zadné, bočné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Nový Trafic rozšíril a vylepšil svoj sortiment motorov tak, aby vyhovoval všetkým potrebám a ponúka štyri motory Blue dCi s výkonom od 110 do 170 koní. Motor 2.0L M9R je výkonnejší so zvýšením výkonu o 5 až 10 koní – v závislosti na verzii – a vyšším krútiacim momentom. Všetky motory spĺňajú normu Euro 6d-Full, sú vybavené funkciou Stop & Start a sú spojené s manuálnou prevodovkou. Verzie Blue dCi 150 a 170 sú k dispozícii tiež s dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Až 275 verzií

Otvor v prepážke vo verzii L2 umožňuje novému modelu Trafic ponúkať najlepšiu užitočnú dĺžku nákladu v segmente – 4,15 m. Pomocou režimu zónovania kľúča alebo hands-free karty sa vodič môže rozhodnúť zamknúť/odomknúť kabínu a/alebo nákladový priestor oddelene. Pre jednoduchšie nakladanie alebo hľadanie náradia dodáva voliteľné vylepšené vnútorné LED osvetlenie 500 lumenov, čo je päť krát viac než štandardná halogénová žiarovka.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Vďaka 275 dostupným verziám sa dá nový Trafic prispôsobiť podľa potreby. Rovnako tak je k dispozícii široká paleta príplatkovej výbavy, príslušenstva, úprav na mieru a širokému výberu možností prestavby.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Úplne nový Renault Trafic je ako dodávka k dispozícii v 2 dĺžkach a 2 výškach. Môže sa pýšiť ložnou plochou 5,8 až 8,9 m3, možnosťami výberu prevedenia priestoru pre posádku a počet sedadiel, voliteľným presklením, rôznymi prevedeniami prepážok, dverí a podobne. Verzia plošina sa dá prispôsobiť všetkým druhom použitia, ako je skriňová nadstavba, izotermická nadstavba alebo sklopný valník.

Vyrobený vo Francúzsku

Od roku 2014 je závod Renault v Sandouville v Normandii (Francúzsko) jedinou továrňou, ktorá vyrába 3. generáciu modelu Trafic pre všetky trhy na celom svete. V roku 2021 závod oslavuje 57. výročie, za dobu jeho existencie sa vyrobilo viac ako 8 miliónov vozidiel, vrátane vyše 800 000 vozidiel Trafic. Predaj nového modelu Trafic začne v niektorých európskych krajinách koncom roka 2021 a na Slovensku začiatkom roka 2022.

Mrkni naše nové video: