Porsche predstavuje dotykové rádiá do starších modelov. Ich cena vás uzemní

726

Problémy tretieho sveta, či ako sa to hovorí? Porsche sa rozhodlo, že pôjde ostatným automobilkám príkladom a predstavilo sériu rádií s honosným názvom PCCM – Porsche Classic Communication Management – ktoré riešia pálčivý problém ľudstva – že všetky aftermarketové rádiá vyzerajú v klasických autách hrozne.

Systém Porsche je navrhnutý tak, aby bez problémov nahradil pôvodné rádio v akomkoľvek klasickom modeli 911 od 60. rokov 20. storočia a pridal moderné funkcie, ako je Bluetooth, pripojenie USB, digitálne rádio DAB +, pomocný vstup a Apple CarPlay, pričom si zachováva dobový vzhľad.

Zdroj: Porsche Newsroom

Každá jednotka obsahuje vlastnú navigáciu a mapy od Porsche, zatiaľ čo fyzické číselníky a tlačidlá krásne ladia so zvyškom pôvodnej palubnej dosky. K dispozícii sú dva modely: jednotka s jedným DIN konektorom (tzv. „úzke“ rádio), kompatibilná s klasickými modelmi 911 od 60. rokov až po finálne, vzduchom chladené vozidlá generácie 993 a verzia s dvojitou DIN pre modely 996 a Boxster generácie 986.

Zdroj: Porsche Newsroom

Pekné funkcie, tučný príplatok

Väčšia jednotka dostala 7“ displej, menšia sa spolieha na displej s uhlopriečkou 3,5″. Novinkou pre Porsche je kompatibilita so systémom Android Auto – doteraz Porsche ponúkalo vo svojich vozidlách vždy len modely kompatibilné s Apple zariadeniami. Spoločnosť predtým uviedla, že väčšina jej zákazníkov vlastní telefóny iPhone a preto nebolo potrebné túto funkciu pridať do konfigurácie. Na trhu s ojazdenými Porsche je to ale zjavne trocha inak.

Zdroj: Porsche Newsroom

Nech je to však akokoľvek, za túto parádu si Porsche pýta 1439,89 € v prípade 1DIN prípojky, 1606,51 € potom dáte za 2DIN verziu. Samozrejme to však nebude konečná cena, pretože Porsche výrazne odporúča nechať si novú jednotku namontovať v autorizovanom servise Porsche.

Asi vedia, o čom hovoria – nie je to prvý raz, keď Porsche ponúka podobnú „fičurku“ – prvé retro rádiá vyšli už v roku 2015, neobsahovali však pripojenie k smartfónu.

NEPREHLIADNITE: