Páči sa vám BMW Z8, Z4 a M3? Toto auto je 3 v 1 a nie je od BMW

1259
Zdroj: Smit VE

Kombinácia športových modelov značky, ktorú nevytvorila samotná značka. Volajte ju Oletha.

BMW Z8 je legendou a unikátom súčasne. Vyrábal sa iba od roku 2000 do roku 2003, vyrobili iba 400 kusov a na jeho dizajne sa podieľal Henrik Fisker. BMW Z4 je aktuálnym roadsterom značky, ktorý píše svoju histórie už 19 rokov. A BMW M3? Treba ho vôbec predstavovať? Úspešný športový model vyrábaný od roku 1986.

Zdroj: Smit VE
Zdroj: Smit VE

A teraz si predstavte, že tieto tri výkonné a zábavné autá skombinujete do jedného. A vyberiete to najlepšie. Atraktívny dizajn Z8, modernejší technologický základ Z4 a motor z M3. Znie to ako sen. Jediným prebudením je, že toto auto už nenesie odznak BMW. Volá sa Oletha.

Zdroj: Smit VE
Zdroj: Smit VE

Tento koncept pochádza od spoločnosti Smit Vehicle Engineering a i keď jeho dizajn nepatrí do roku 2021, stále vyzerá úžasne. Karoséria je vytvorená z uhlíkových vlákien. Pod kapotou sa nachádza atmosférický motor z BMW M3 E92 GTS s objemom 4,4 litra a ôsmimi valcami a výkonom 450 koní. Na rozdiel od M3 s automatom, v Olethe sa nachádza šesťstupňová manuálna prevodovka prenášajúca výkon na zadné kolesá. Plaftormu prebranú zo Z4 automobilka nepriznáva. Niektoré prvky karosérie však prezrádzajú model E85 z rokov 2002-2008.

Zdroj: Smit VE
Zdroj: Smit VE

Tak si to zhrňme. Dizajn Z8 má asi 21 rokov. Platforma má 19 rokov. Motor má 15 rokov. Automobilka jasne cieli na milovníkov číreho benzínového motoristického zážitku. Spoločnosť SVE cenu Olethy neprezradila, auto ale iste nebude lacné.

Mrkni naše nové video: