Nový Nissan Qashqai: Extrovert na druhú

376

Povedzme si pravdu, Nissan Qashqai nikdy nebol šedá myška, no zdá sa, akoby sa evolučne potreboval stále viac odlišovať a miera extravagancie dosahuje modernizáciou tretej generácie nové rozmery. Hoci je pravda, že sa v podstate drží súčasného dizajnového jazyka značky, ktorým hovorí napríklad aj model Ariya.

Treba však povedať, že Qashqai  si naďalej drží vlastnú dizajnovú osobnosť a na ceste ho poľahky identifikujete. Podľa slov výrobcu sa pri navrhovaní podoby prednej masky inšpirovali historickým japonským brnením. Predné svetlá sú užšie, no vďaka prídavnému modulu adaptívnych diaľkových svetiel by po novom mali mať dlhší a širší dosvit. Mimoriadne zaujímavo sú umiestnené aj LED pásy denného svietenia, ktoré opticky evokujú písmeno X.

Tri nové farby 

Nový Nissan Qashqai stojí už v základe na 18-pacových diskoch kolies, cez príplatky (alebo zvolením vyššej výbavy) sa viete dopracovať až k 20-palcovým. Okrem toho pribudli tri nové odtiene karosérie, pozoruhodne pôsobí najmä Deep Ocean.

V interiéri zásadné zmeny nenastali, Nissan hovorí o použití kvalitnejších materiálov, pričom dodáva, že vo vyšších výbavách bude palubná doska potiahnutá brúsenou kožou. Vnímanú kvalitu by mal zvyšovať aj vylepšený spôsob prešívania a ozdobných prvkov.

Pohľad pod auto  

Ako už býva zvykom, modernizácia so sebou priniesla aj nové prvky výbavy. Spomenúť môžete napríklad kamerový systém, ktorý sa odteraz môže chváliť 3D funkciou. Okrem toho má Qashqai vo výbave aj funkciu pohľadu pod auto, hoci ten sa načítava iba z prednej kamery, takže nie je úplne v reálnom čase.

Nissan sa modernizáciou v podstate nijak nedotkol ponuky pohonných jednotiek. Naďalej si tak môžete zvoliť jednoduchší mild hybrid, prípadne siahnete po verzii e-Power, čo je špecificky fungujúci hybrid. Špecifický preto, že spaľovací motor slúži len ako generátor energie pre elektromotor, ktorý sa stará o samotný pohon.