Nissan najal stážistu, aby jazdil zápchami. Tu je dôvod

707
Zdroj: Nissan

Toto znie ako tá najhoršia brigáda. No Nissanu veľmi pomohla.

Jazdiť v dopravnej špičke, to je nočnou morou každého vodiča. Bohužiaľ, mnohí z nás sa jej nevyhnú a stoja v nej každý deň, niekedy aj desiatky minút. Predstavte si, že by ste za státie v kolóne dostávali plat. Presne to totiž bolo náplňou práce jedného zo stážistov spoločnosti Nissan. Mali na to dobrý dôvod. Zlepšovali asistenčný systém jazdy v kolónach.

Zdroj: Nissan
Zdroj: Nissan

Tyler Szymkowski dostal za úlohu nájsť tie najväčšie zápchy vo veľkých amerických mestách a vojsť do nich. V rámci jazdy v týchto zápchach zbieral informácie o možných slabých stránkach systému ProPILOT Assist, ktorý má za úlohu autonómnu jazdu kolónami. Tyler jazdil v zápchach a okrem toho, že kontroloval systém, aj systém kontroloval jeho. Cieľom bolo nastaviť sytém tak, aby z neho mal vodič čo najväčší osoh.

“Zamerali sme sa na čas, kedy je doprava najhustejšia. Každý deň sme kontrolovali, či išlo o ‘dobrý’ deň, pričom pre iných to bol samozrejme zlý deň,” hovorí Szymkowski, ktorý presedel v kolónach stovky hodín. “Povedal, by som, že sedieť v kolóne je oveľa príjemnejšie, ak má nejaký zmysel. A je úžasné, že mi Nissan dovolil priamo sa podieľať na vývoji novej technológie.”

Mrkni naše nové video: