Neuveriteľné: aj v roku 2020 si môžete kúpiť úplne nový Lexus LFA!

667
Lexus LFA AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus

V minulom roku zaznamenala americká pobočka značky Lexus až 50-percentný nárast predaja dnes už nevyrábaného exotického superauta LFA. Značka predala presne tri exempláre modelu. Všetko nasvedčuje tomu, že niekoľko cenných kúskov tohto desaťvalcového monštra by sa ešte malo nachádzať v niektorých showroomoch.

Hoci výroba Lexusu LFA skončila na sklonku roka 2012, v roku 2017 oznámila americká pobočka automobilky Lexus, že v autosalónoch na území krajiny je k dispozícii ešte 12 kusov modelu LFA.

Lexus LFA AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

V tom istom roku značka predala hneď tri kusy, o rok neskôr dva a vlani si odviezli zo showroomov noví majitelia opäť tri kusy. To znamená, že obchodní zástupcovia Lexusu v Spojených štátoch by mali mať pripravené ešte ďalšie štyri nádherné, novotou sa lesknúce autá. 

Lexus LFA AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Budúca klasika

Lexus LFA je v korune japonskej značky skutočným klenotom. I keď auto debutovalo už pred viac ako desiatimi rokmi, jeho dizajn ohromuje dodnes. Až 65 % karosérie vyrobili z uhlíkových vlákien. Vidlicový desaťvalec s objemom 4,8 l a výkonom od 560 do 570 koní, s 9-tisíc otáčkami za minútu okamžite uchvátil fanúšikov automobilizmu akustickým koncertom motora. Veď posúďte sami:

V japonskej továrni v Motomachi vyrobili len 500 kusov tohto modelu, preto má pre zberateľov obrovskú hodnotu, ktorá stále rastie. Nie je teda prekvapujúce, že predajcovia v USA sa s predajom posledných kusov legendárneho vozidla neponáhľajú. 

Lexus LFA AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Duchovný nástupca Lexusu LFA?

Automobilka Lexus už onedlho možno uvedie na trh ešte výkonnejší automobil. Všetko nasvedčuje tomu, že japonská značka pracuje na extrémnej verzii kupé LC – modeli LC F. Auto dostane nový motor V8 s dvomi turbodúchadlami, ktorého výkon pravdepodobne presiahne 600 koní. Takúto hnaciu jednotku už výrobca aj testuje. 

NEPREHLIADNITE: