Najdrahší výfuk na svete stojí ako 4 Škody Fabia

368

Spoločnosť QuickSilver Exhaust Systems sa na svojom YouTube kanále hrdí videom so zvukom šesťnásťvalca prúdiacim cez najdrahší výfuk na svete.

Výfukové potrubie ako také, ktoré spomenutá firma ponúka ako aftermarket doplnok do Veyronu, je z titánu a možno si ho objednať na verziu 16.4, Super Sport a dokonca aj Grand Sport Vitesse.

Výrobca tvrdí, že pri polovičnej váhe je zvuk po inštalácii hlbší, hlučnejší a výraznejší. Ťažko povedať, ako veľmi táto úprava zmení zvuk jedinečného štyrikrát prepĺňaného šesťnásťvalca. Na to by bola najlepšia priama porovnávacia skúška. S cenou cez 36 tisíc eur (£26 760) však rozhodne nejde o lacnú záležitosť. Kto však vysolí za automobil cez milión eur, nejaké desaťtisíce ho zaujímať nebudú.

Výsledný zvuk vďaka tomuto titánovému výfuku si môžete vypočuť vo videu pod článkom. W16 nemôže znieť inak než brilantne. A máme to šťastie, že Volkswagen sa ho ešte nezbaví, ale posunie ho jeho nástupcovi. Teda my bežní smrteľníci môžeme ďalej slintať a snívať.

Neuveriteľné? Najdrahší výfuk sveta bol vyvinutý pre samotné Bugatti Veyron a namiesto neho by ste si kľudne mohli kúpiť aj napr. dve lepšie vybavené Octavie.

Mrkni naše nové video: