Na BMW X7 si ešte počkáme, no príde hneď v dvoch variantoch

231

O príchode nového modelu BMW X7 sa šepká už dlhšie. Keďže čas uvedenia naplánovaný na začiatok roka 2018 sa nezadržateľne blíži, Nemci sa rozhodli, že vývoj tohto modelu nebude prebiehať v tajnosti, na povrch teda vyplávali nové informácie a fakty o tomto high-end SUV. Počas nedávneho autosalónu v New Yorku šéf predaja BMW Ian Roberts prezradil, že model X7 bude dostupný v dvoch variantoch, na rozdiel od jedného avizovaného.

Doteraz sme vedeli, že pôjde o najväčší, sedemmiestny model s označením X. Spájať bude veľkosť a účel- luxusné vozidlo pre početnejšie rodiny. Podľa nových informácií však vieme, že druhý, štvormiestny variant bude luxusnejší a exkluzívnejší. Rozdielom však nebude len počet miest na sedenie, ale líšiť by sa mal aj styling. Presné detaily sú však stále veľkou neznámou.

Keďže luxusnejšia verzia poskytne viacej komfortu či výkonnejšiu motorizáciu, taktiež cena bude posunutá nahor. Začínať sa bude na približne 100 000€, čo je podstatne viacej, ako pri modeloch X5, X6 (s výnimkou modelov M). Zastúpenie luxusnejšej varianty bude predstavovať 1% z plánovanej výroby 45 000 kusov modelu X7.

Podľa Robertsa BMW X7 bude jedným z prvých modelov v takzvanej BMW GKL (Grand Klasse). Do tejto kategórie budú patriť tie najluxusnejšie bavorské vozidlá.

Podľa správ z bavorska, bude nové BMW X7 okrem štandardnej, sedemmiestnej verzie sprevádzať aj prepychovejší, štvormiestny variant.