Lexus priznáva, že nám hrozí rýchle LS F a konkurencia pre Bentley Bentayga!

1525
Zdroj: Lexus

Lexus, to je predovšetkým benchmark komfortu a bezpečnosti. Japonci však pri každej príležitosti zdôrazňujú aj to, že by radi vyrábali autá s vzrušujúcim dizajnom a vysokým výkonom. Premiéry, ktoré na nás pravdepodobne budúci rok čakajú, majú premeniť slová na realitu.

Pikošky o nových modeloch Lexusu zverejnil japonský portál Best Car Web. Podľa portálu má v polovici budúceho roku na trhu debutovať nové vlajkové SUV. Predlohou bude  pravdepodobne koncept LF-1 Limitless z roku 2018. Auto by malo konkurovať modelom, ako sú Maserati Levante alebo Bentley Bentayga.

Lexus AUTOGRATIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Dizajn vozidla by mal byť založený na platforme GA-L, známej z Lexusu LS. Pod kapotou bude pracovať štvorlitrový motor V8 twin-turbo alebo hybridná pohonná sústava s motorom V6 3.5. Ak automobilka skutočne pracuje na tomto modeli, bude výber spomenutých pohonných jednotiek prirodzeným krokom. Lexus v súčasnosti pripravuje V8 s dvojitým prepĺňaním a motor V6 už niekoľko rokov montuje napríklad do hybridného modelu LS 500h.

Super výkonná limuzína

Novej reinkarnácie sa môže dočkať aj vlajková limuzína  Lexusu. Chýry o športovom modeli LS F sa v médiách objavujú už niekoľko rokov. Podľa portálu by sa mali stať skutočnosťou v roku 2021. 

Lexus LS AUTOGRATIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Lexus LS F s V-osmičkou twin-turbo môže dosiahnuť výkon až 670 koní! Po modeloch IS F a GS F by bol tretím sedanom v histórii značky s označením F, ktorá je rezervovaná pre plnokrvné športové verzie. 

Ďalší Lexus IS   

Ďalším modelom v rade noviniek bude podľa japonských médií štvrtá generácia Lexusu IS. Auto získa zrejme nový dizajn, rozmery však majú zostať nezmenené. Sedan bude postavený na platforme TNGA a konštrukčne spríbuznený s Toyotou Crown, ktorá je v Japonsku obľúbená. Očakáva sa, že nová architektúra sa prejaví vo výrazne vyššom jazdnom komforte a presnosti ovládania vozidla.

Lexus IS AUTOGRATIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Aký motor sa dostane pod kapotu nového Lexusu IS? Podľa japonských novinárov si kupujúci budú môcť vybrať  základný motor známy z modelov Lexusu 2.0 Turbo. Na zozname sa ocitne hybridný pohon novej generácie s motorom 2.5, ako aj benzínový motor s objemom 2.4 litra.  Podľa Best Car Web sedan môže prípadne dostať preplňovaný šesťvalec 3.0, známy z novej Toyoty GR Supra. Spomína sa tiež športová verzia modelu, ktorá by mala debutovať rok po premiére štandardného Lexusu IS.

NEPREHLIADNITE: