Lexus pracuje na plug-in hybride. Ktorý model ho dostane ako prvý?

592
Lexus NX AUTOGRÁTIS

Pred niekoľkými týždňami Toyota oficiálne oznámila, že plug-in hybridný variant dostane aj populárna RAV4-ka. Od Lexusu by bolo nerozumné, keby know-how Toyoty nevyužili vo svoj prospech. Všetko naznačuje tomu, že prvým modelom od Lexusu, ktorý si budete môcť zapojiť do zásuvky, bude model NX.

Trhu hybridných áut vládne Lexus spolu s Toyotou. Japonská prémiová značka Lexus doteraz predala viac ako jeden a pol milióna luxusných hybridov. Napriek tomu v jej ponuke doteraz nebolo vozidlo s plug-in hybridnou technológiou.

Zdroj: Giphy.com
Zdroj: Giphy.com

Žiadne prekvapenia

To sa má už onedlho zmeniť, čo potvrdzujú slová generálneho riaditeľa austrálskej divízie Lexusu.  „Nemôžem poskytnúť žiadne podrobnosti. Okrem toho, že chystáme vynikajúcu správu, aj viac informácií o PHEV,” komentuje Scott Thompson plány manažmentu pre portál Carsales. Podľa súčasných chýrov môžeme očakávať prvý plug-in hybrid so značkou Lexus okolo roku 2021.

Lexus NX AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Je tu veľká šanca, že prvým modelom PHEV Lexusu sa stane model NX, ktorý je s nami od roku 2014. Auto je do istej miery spríbuznené s Toyotou RAV4 predchádzajúcej generácie. Podoba spočíva v rozmeroch a platforme, vrátane systému pohonu.

Lexus NX AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

SUV sa dnes tešia obrovskej popularite, a preto nie je prekvapením, že NX patrí medzi najpopulárnejší model Lexusu na európskom trhu. Auto sa dostalo do predaja pred piatimi rokmi, takže možno očakávať, že sa čoskoro dočká novej verzie. Inžinieri, ktorí navrhujú nový model Lexus NX, budú pravdepodobne profitovať z architektúry TNGA a vozidlo bude založené na platforme podobnej ako má nový model RAV4. Plug-in hybridný systém bude mať týmto pádom otvorenú cestu aj pod kapotu nového NX.

Mrkni naše nové video: