Lexus má najspoľahlivejšie auto. Za 12 mesiacov nevykázalo jedinú poruchu!

1060

Vďaka svetoznámej kvalite a spoľahlivosti svojich vozidiel získal Lexus vo Veľkej Británii ocenenie What Car? 2020 za spoľahlivosť.

Tento triumf je nezávislým potvrdením mimoriadnej odolnosti technológie hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním, ktorú momentálne používa 96 percent vozidiel Lexus predávaných na trhoch západnej Európy.

Lexus ako splnený sen?

Pokiaľ teda hľadáte absolútne bezporuchové auto, je dosť možné, že ste ho práve našli. Ocenenie nadväzuje na mimoriadne výsledky, ktoré Lexus dosiahol v prieskume spoľahlivosti What Car? 2019, kde bola značka tretíkrát po sebe najlepšie hodnoteným výrobcom, pričom hybridný prémiový hatchback CT 200h zaznamenal za sledované obdobie 12 mesiacov 100 % bezporuchovú prevádzku.

O výkonoch automobilky Lexus sa pochvalne vyjadruje redaktor magazínu What Car? Steve Huntingford: „V poslednom prieskume spoľahlivosti What Car? zaznamenal Lexus čistú sériu víťazstiev a obsadil najvyššie priečky v kategórii vozidiel do 5 rokov s výsledkom prakticky dokonalých 99 percent, rovnako ako v kategórii vozidiel od 6 do 15 rokov. Skóre 93,3 percenta v poslednej uvedenej kategórii je dôkazom toho, ako dobre táto japonská prémiová značka svoje vozidlá vyrába a prečo si naše ocenenie spoľahlivosti za rok 2020 plne zaslúži.“