Koniec je blízko: Ford má patent, ktorý číta billboardy a zobrazuje ich v aute

3261

Technológia na čítanie značiek a porozumienie informáciám z nich nie je žiadnou novinkou, doteraz však nikomu nenapadlo vytrieskať z nej peniaze. Našťastie tu máme Ford, ktorému to konečne napadlo, ako to vyzerá podľa posledných záznamov amerického patentového úradu.

Ford tvrdí, že táto technológia vie zobraziť produkty alebo služby, cestu do obchodu alebo telefónne číslo.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Billboard na palubke

Systém funguje tak, že skenuje billboardy, interpretuje informácie na značke a zobrazuje ich priamo na displeji vozidla. Ak vám to znie nielen otravne, ale aj nebezpečne a rozptyľujúco, sme celkom na podobnej vlne. Treba však uznať, že ide zatiaľ len o patentovú prihlášku, ktorou si Ford zaisťuje svoj podiel z koláča, keby sa náhodou niekto hecol a vytvoril podobný princíp.

Toto bude nový Ford Mondeo: SUV-kupé s 1,1-metrovým displejom vnútri

Ale ktovie. Môže sa stať, že Ford nás novou technológiou onedlho prekvapí v mene skvalitňovania zákazníckych služieb a my budeme tak trocha donútení odklikávať “OK” popri jazde okolo našej obľúbenej reštaurácie.

Pre automobilku tento prvok výbavy zmysel má, keďže by to mohol byť ďalší spôsob, ako prinútiť inzerentov zaplatiť za prístup k jej flotile automobilov vybavených skenovaním billboardov. Alebo si predstavte dystopickú budúcnosť, v ktorej vám dajú zľavu za to, že si kúpite auto s reklamami… Ale dúfajme, že predsa zostane na papieri. Predsa len, vyzerá to trocha nebezpečne.