Kia Ceed dostala facelift. Príde nový dizajn, ale aj technológie a motory

792

Slovenská Kia Ceed dostala facelift. Zmeny však neostali len v dizajnových úpravách.

Kia Ceed je najpredávanejším modelovým radom značky a vyrábajú ju u nás na Slovensku. Po troch rokoch od uvedenia tretej generácie dostane Kia spod Tatier aktualizáciu. Facelift prinesie, tradične, dizajnové zmeny. Pribudnú však aj nové pohonné jednotky a technológie.

Nové logo

Najväčšou zmenou prešla predná maska, ale úpravy sa dotkli aj ostatných častí karosérie. Omladený dizajn zachováva línie vzhľadu tretej generácie, no trochu jej krivky zostril a omladil. Súčasťou prepracovanej prednej masky s novým dizajnom mriežky chladiča je už aj nové minimalistické logo.

Zadná časť modelu sa podstatne zjednodušila. S novým logom totiž prišla potreba opticky “vyčistiť” zadnú časť auta a poskytnúť jednoduchší dizajn. V športovejších verziách pribudnú aj červené farebné prvky, pretože dynamika sa s červenou jednoducho spája. Kia ponúkne vo faceliftovanej Ceed aj šesť nových možností obutia v rozmedzí od 16 do 18 palcov.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

V interiéri budú zmeny badateľné tiež. Kia vraj zlepšila kvalitu spracovania interiéru a pribudnú aj nové prvky ako napríklad radiaca páka z nových materiálov. Pribudnú aj dve masívne obrazovky s rozmermi 12,3 a 10,25 palca.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Nové technológie

Nielen dizajn bude ťažiskovým bodom faceliftu mdoelu Ceed. Samozrejmosťou budú po novom prepracované Full LED svetlomety so zabudovaným denným svietením a novým dizajnom. Pribudne aj inteligentný kľúč, bezdotykové otváranie kufra v kombi verziách a dokonca aj vyhrievanie zadných sedadiel.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Vstup do digitálneho sveta je doplnený aj aplikáciou Kia Connect, ktorá umožní komunikovať s autom na diaľku. Môžete napríklad sledovať polohu vozidla, využívať rozšírenú realitu alebo ovládať nabíjanie v prípade plug-in hybridov. Prepracované bezpečnostné systémy nebudú chýbať tiež.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Nové motory

Do tretice prejdu zmenou aj pohonné jednotky nových modelov radu Ceed. Dostupné budú spaľovacie, plug-in hybridné aj mild hybridné motorizácie pracujúce s výkonmi od 100 do 204 koní.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Novinkou je 1,5 litrový benzínový štvorvalec 1,5 T-GDi vyrábaný u nás na Slovensku spolu s modelmi Ceed. Nahrádza motor 1,4 a poskytuje až 160 koní. Dostupný bude so 7-stupňovou automatickou alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. V rámci aktualizácie motorizácií prešiel aktualizáciou aj motor 1,0. Ten po novom ponúkne aj mild-hybridnú technológiu a automatickú prevodovku.

Faceliftovaný Ceed plánuje Kia zaradiť do výroby už v auguste. Vyrábať ho bude naďalej v Žiline. Zákazníci si ho budú môcť objednať už na jeseň.

Mrkni naše nové video: