A čo tak Ruský Ford Mustang? S vnútornosťami Tesly Model S je skvelý nápad!

2133

O ruskej spoločnosti Aviar Motors ste pravdepodobne veľa nepočuli, no to vôbec nevadí. Je to totiž celkom novinka, ktorá sa skladá z dvoch veľmi nečakaných ingrediencií: dizajnu pôvodného Mustanga a vnútorností z Tesly Modelu S. To znamená 840 koní a dojazd 500 km. Kapiš to?

O vzkriesenie Mustanga do elektromobilového kabáta sa momentálne pokúša predovšetkým samotný Ford. Lenže zatiaľ, čo Mustang Mach E je niečo medzi aktuálnym Mustangom a päťdverovým Focusom na elektriku, v prípade ruskej dielne Aviar Motors ide o niečo trocha iné. Hovoria tomu Aviar Motors R67 a je to, uhm, neviem… Rýdzejšie?

Zdroj: Aviar Motors

Na nerozoznanie od Mustangu

Aj keď karoséria vyzerá, akoby bola ukradnutá z nejakého odpísaného starého Mustangu, je to originálny produkt Aviar Motors a mala by byť veľmi ľahká, a.k.a. z karbónu.

Zdroj: Aviar Motors

To príde vhod, keďže pod jej povedomými tvarmi sa nachádza pohonné ústrojenstvo bez zmeny prevzaté z Tesly Model S. Celkový výkon tohto Frankensteina je sympatických 618 kW (840 koní) a z nuly by sa na stovke mal ocitnúť za nechutne krátky čas – len 2,2 sekundy.

Zdroj: Aviar Motors

Keďže vnútornosti podarovala Tesla Model S P100D, znamená to, že tento Mustangovski poskytne na jedno nabitie dojazd nie nepodobný 500 kilometrom. Podobnosti s Teslou pokračujú aj v interiéri – palubná doska síce nezaprie svoju podobnosť s dizajnom „barovej dosky“, ktorý poznáme z Mustangu, kombinuje ju však s vertikálnym displejom Tesly a výduchmi ventilácie z Mercedesov.

Zvonka sa bude dať tento Mustang rozlíšiť od klasického celkom jednoducho – má zapustené kľučky dverí, LED predné svetlomety či LED brzdové svetlomety. A samozrejme, nevydáva žiadny zvuk. No nápadné sú ešte aj bočné prahy karosérie, ktoré nezaprú svoju snahu zamaskovať nižšie položený podvozok Tesly, lepené čelné sklo, panoramatické strešné okno (!) a moderné spätné zrkadlá. Koľko peňazí si za tento výrobok Aviar Motors vypýta, ešte nevieme. No dúfame, že nejde len o planú skicu!

 

NEPREHLIADNITE: