Indovia vyrábajú G-Class za 11.000 eur! Už hľadáte peňaženku?

23144
Zdroj: Force Motors

Extrémne robustné a extrémne lacné. Také je auto od Force Motors. Navonok je takmer na nerozoznanie od Mercedesu Triedy G.

Sú krajiny, v ktorých je možné všetko. Najmä v Číne sa to fejkami známych európskych značiek doslova hemží. Preto je trochu prekvapujúce, že Indovia prišli s autom, ktoré vyzerá, akoby Géčku vypadlo z oka. Nenechajte sa však zmiasť. V srdci mu bije niečo úplne iné.

Zdroj: Force Motors
Zdroj: Force Motors

Ako Lada Niva

Force Motors Gurkha je indickým ekvivalentom ruskej Nivy, a tak by sme ho mali aj vnímať.  Výzor géčka skombinovali s veľkosťou Jimnyho a natlačili ho technikou podobnou Lade. Bude dostupné vo troj alebo päťdverovej verzii s dĺžkou 3,99 a 4,34 metra. Z hľadiska terénnych schopností budú dostupné verzie s pohonom zadných alebo všetkých kolies.

Zdroj: Force Motors
Zdroj: Force Motors

Za približne 11 tisíc eur dostanete do svojej “hurky” (Gurkhy) aj uzamykateľný diferenciál a  päťstupňovú manuálnu prevodovku s terénnymi schopnosťami. Keď sme pri teréne, predný nájazdový uhol predstavuje až 44 stupňov a zadný približne 40. Svetlá výška 21 centimetrov tiež nie je na zahodenie. Auto bude jazdiť na 16 palcových kolesách s “balónmi” z terénnych pneumatík.

Superťažká

Keď sa hovorí o terénnych schopnostiach, mali by sme spomenúť aj váhu, ktorá autu môže zlomiť väzy. Už krátka verzia váži až 2,5 tony a 142 koňový 2,2 litrový preplňovaný nafťák tak rozhodne nebude trhačom asfaltu. A teraz sa pripútajte o stoličku. Väčšia verzia bude vážiť až 2,8 tony a dostane atmosférickú 2,6tku s výkonom len 86 koní. Vskutku interesantné rozhodnutie.

Zdroj: Force Motors
Zdroj: Force Motors

Ako môže byť taká lacná?

Nuž, odpoveď je jednoduchá. Hej, “hurka” vyzerá ako géčko. Hej, je robustná a terénna. Ale má technológie z doby, keď vás mohol sused nabonzovať za to, že ste počúvali Rádio Viedeň! Pôvodná verzia tohto auta mala mercedesácky motor z roku 1970! A ako iste vidíte zo špecifikácií, ani tá nová nebude nejakým prevratným kusom techniky. Nuž, nie všade je potrebné dodržiavať emisné predpisy a bezpečnostné normy. Vďaka tomu dostanú Indovia auto za pár korún. Ale s motorom z outletu a bezpečnosťou nákupného košíka. Brali by ste takúto rošádu? Dajte nám vedieť na našom facebooku.

Mrkni naše nové video: