Hyundai Tucson 2016 oficiálne odhalený

757

Nové SUV prevzalo najnovšiu charakteristickú črtu značky – šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá dotvára spolu s prednými svetlometmi moderný vzhľad. Mimochodom, spomínané svetlomety sú vybavené technológiou LED. Celkový vzhľad dopĺňa predný nárazník s dennými LED svetlami zakomponovanými do vymodelovaného „krídla“. Oproti staršiemu modelu tak pôsobí luxusnejšie a uhladenejšie.

V duchu väčšieho luxusu sa nesie aj interiér. Dominujú mu kvalitné mäkké materiály a veľký dotykový display. Volant potiahnutý kožou dostal výrazný chrómový prvok v tvare „V“. Nakoľko je Tucson postavený na úplne novej platforme, dostal aj novú horizontálne orientovanú stredovú konzolu. Vďaka inteligentnému usporiadaniu komponentov dosiahol automobil viac miesta ako pre pasažierov, tak aj batožinu. Kufor ma objem úctyhodných 513 litrov bez sklopených sedadiel.

Pod kapotou nájdeme dokopy štyroch zástupcov. Benzínový 1.6 l disponuje výkonom 99 kW (135 k) a spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Druhá možnosť je síce rovnaký motor, no tento s pridaným turbom dosahuje výkon 129 kW (176 k). K turbomotoru je možné si za príplatok vybrať sedemrýchlostnú dvojspojkovú prevodovku DCT.

Naftové turbomotory sú na výber tri: 1.7 CRDi s výkonom 85 kW (115 k) s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou a 2.0 CRDi vo dvoch výkonnostných variáciách – 100 kW (136 k) a 135 kW (184 k). Tieto verzie môžu mať rovnakú manuálnu alebo automatickú šesťstupňovú prevodovku.

Tucson nezaostáva ani v bezpečnosti. Chránení sú aj okoloidúci. Systém Autonomous Emergency Braking má totižto tri nastavenia – chodci, mesto a premávka mimo mesto. Automobil začne automaticky brzdiť, keď zistí riziko kolízie s iným vozidlom idúcim vpredu alebo chodcom, a to v širokom rozsahu rýchlosti. Asistenčný systém Lane Keeping Assist System korigovaním riadenia zabráni neúmyselnému opusteniu jazdného pruhu. Systém Rear Traffic Cross Alert monitoruje priestor v uhle 180 stupňov za vozidlom a upozorní vodiča, ak pri parkovaní prichádza vozidlo zboku. Vďaka systému Blind Spot Detection automobil monitoruje mŕtve uhly vonkajších spätných zrkadiel pri zmene jazdného pruhu. Speed Limit Information Funcion monitoruje dopravné značky obmedzujúce rýchlosť, následne ich zobrazí cez display ako doplnkovú informáciu. Škálu bezpečnostných systémov uzatvára Active Hood System (AHS), ktorý pri čelnej kolízii s chodcom alebo cyklistom dvihne kapotu, aby znížil intenzitu nárazu.

Hyundai Tucson zažije svoj debut na autosalóne v Ženeve, predávať sa začne v druhej polovici tohto roku. Ako zaujímavosť môžeme uviesť, že sa každý Tucson určený pre európsky trh bude vyrábaný v Českej Republike. Hyundai svojej kvalite verí a zákazníkom ponúkne päťročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov.

Nový crossover so starším menom prevzal dizajnové prvky od väčšieho brata Santa Fe.

Mrkni naše nové video: