Hyundai i30 dostane jeden z najkrajších faceliftov roka, a to máme len február

3749
Hyundai i30 N-line AUTOGRÁTIS
Zdroj: Hyundai

Neviem, či ste si to všimli tiež, no Hyundai i30 je v aktuálnej generácii na trhu už tak dlho, že si zaslúžil facelift. Ten bude síce veľmi jemný, no o to citlivejšie vypracovaný. Facelift roka? Možno.

Pripravte si svoje očné bunky, kórejský gigant pomaličky uvoľňuje informácie o facelifte svojho ťažiskového modelu.

Hyundai i30 N-line AUTOGRÁTIS
Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Automobilka zatiaľ vypustila do sveta len dva exempláre digitálnych nákresov toho, ako by mala vyzerať faceliftovaná „ítricka“ pre rok 2020. Zatiaľ vieme viac len o tvare prednej časti: nový bude tvar nárazníka a masívnej masky chladiča a svetlomety.

Hyundai i30 N-line AUTOGRÁTIS
Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Z obrázku je jasne vidieť, že najvýraznejšou zmenou prejdú práve predné „lampáše“, ktoré dostali LED technológiu denného svietenia. Tá už sa tak nebude obmedzovať na umiestnenie v nárazníkoch auta, čo pôsobilo tak trochu tuzérskym dojmom na inak celkom vydarenom dizajne. Mimochodom, keď už sa bavíme o samotnom tvare svetelného podpisu, mám dojem, že som prišiel na to, kde berú v Hyundai inšpiráciu:

korea AUTOGRÁTIS
Zdroj: Tenor
Zdroj: Tenor

Ale naspäť k veci. Nová je tiež textúra výpletu masky chladiča, ktorá dostala sympatický 3D-vzor. Vzadu sa očakáva taktiež preštylizovaný nárazník a grafika & technológia svetlometov, zatiaľ čo v interiéri sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme digitálneho prístrojového panela s 10,25-palcovým displejom infotainmentu, známym napríklad z Kie XCeed.

Verejnosti sa nová i30 ukáže na autosalóne v Ženeve.

NEPREHLIADNITE: