Hyundai i20: Nenápadná modernizácia kórejského drobca prinesie inovácie

297

Spoločnosť Hyundai Motor uvádza modernizovaný a na Slovensku obľúbený modelový rad i20. Pre celý modelový rad i20 je teraz k dispozícii aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka (7DCT) zvyšujúca komfort ovládania. 

„Hyundai i20 je jedným z našich DNA modelov a už desaťročie trvalo patrí k našim najpredávanejším modelom v Európe. Modelové rady i20 tvoria pevný základ nášho úspechu v Európe,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe pre marketing a produkty. „Modernizáciou radu i20 v oblasti dizajnu, bezpečnosti, konektivity a ponuky motorov sa usilujeme naďalej spĺňať očakávania našich zákazníkov, aby sme zabezpečili pokračovanie úspešného príbehu tohto modelového radu.“

Sviežejší a modernejší vzhľad

Dizajn modelu i20 bol osviežený viacerými spôsobmi. Elegantné línie nového i20 zvýrazňujú jeho vycibrený exteriér. V prednej časti dostal päťdverový Hyundai i20 novú kaskádovitú masku chladiča, ktorá vytvára rodinnú identitu všetkých modelov Hyundai.

Vonkajší dizajn

Okrem kaskádovitej masky má i20 aj nový predný nárazník, ktorý mu dodáva výraznejší charakter a zvyšuje jeho príťažlivosť. Na zadnej časti majú päťdverový i20 aj i20 Active modifikovaný zadný nárazník a zadné skupinové svetlá – prvky vytvárajúce dynamickejší vzhľad. Prepracované dvere batožinového priestoru integrujú zadnú evidenčnú tabuľku. K výraznejšiemu vzhľadu päťdverovej verzie prispievajú aj disky z ľahkej zliatiny formátu 15 a 16 palcov s novým dizajnom.

Päťdverový Hyundai i20 môže byť na želanie vybavený panoramatickým strešným oknom. Okrem toho môžu mať obidve verzie – i20 päťdverový a Active – strechu nalakovanú v kontrastnej čiernej farbe Phantom Black, rozširujúcu možnosti individualizácie vozidla. Zákazníci majú na výber až z 10 farieb karosérie. Z nich tri – Tomato Red, Champion Blue a Clean Slate sú nové a dopĺňajú existujúce farby Passion Red, Aqua Sparkling, Cashmere Brown, Sleek Silver, Stardust, Polar White a Phantom Black.

Dizajn interiéru

Zákazníci si môžu vybrať aj rozličné farby interiéru, ktoré zvýrazňujú mladistvý vzhľad nového modelu i20. Nový interiér Blue má úzke obklady modrej farby, prebiehajúce po celej šírke prístrojového panelu a okolo vnútorných kľučiek dverí.

Nové vyhotovenia interiéru Red Point a Blue Point obsahujú červené, resp. modré akcenty, umožňujúce zákazníkom vytvoriť individuálnejší vzhľad v kabíne. Ako alternatíva je interiér i20 naďalej k dispozícii v doterajších vyhotoveniach Black alebo Greyish Blue.

Moderný a digitálne prepojený

Modernizovaný modelový rad Hyundai i20 prináša rozličné nové vyspelé prvky konektivity, umožňujúce plynulú integráciu smartfónu vodiča, čo prispieva k zvýšeniu pohodlia počas jazdy. Zákazníci majú na výber štyri rozličné systémy infotainmentu.

Okrem základného audiosystému, vybaveného displejom s uhlopriečkou 9,7 cm (3,8 palca), je k dispozícii aj systém s monochromatickým displejom s uhlopriečkou 12,7 cm (5 palcov).

Bezproblémový a svižný pohon

Pre nový Hyundai i20 sú k dispozícii tri benzínové motory. Základ predstavuje prepĺňaný trojvalec 1.0 T-GDI, ktorý je na výber v dvoch výkonových modifikáciách pre všetky typy karosérie. Základná verzia dosahuje výkon 74 kW (100 k) a štandardne sa montuje s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, výkonnejšia verzia s 88 kW (120 k) má 6-stupňovú prevodovku. Na želanie sa pri obidvoch verziách montuje 7-stupňová dvojspojková prevodovka 7DCT, ktorá predstavuje novinku v modelovom rade i20.

Pri päťdverovej verzii karosérie je ďalej k dispozícii aj štvorvalec s objemom 1,2 litra s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou v dvoch výkonových verziách s 55 kW (75 k) alebo 62 kW (84 k). Pre Hyundai i20 Active je ako ďalší motor dostupný štvorvalec 1,4 litra s výkonom 74 kW (100 k). Tento motor sa kombinuje výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Kvalitu a spoľahlivosť všetkých verzií modelového radu i20 demonštruje jedinečná 5-ročná záruka Hyundai bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.
Na Slovensku sa modernizovaný Hyundai i20 v päťdverovej verzii a verzii Active začne predávať v letných mesiacoch tohto roku.