Hummer sa vracia ako elektromobil. Má 1000 koní a Cybertruck si dá na raňajky

3069

Potom, čo si Volkswagen nechal tento týždeň patentovať niekoľko nových mien naznačujúcich elektrické retro modely, je naša skromná hypotéza potvrdená! Definitívne to totiž vyzerá, že s elektromobilitou uvidíme niekoľko comebackov slávnych mien z minulosti. Tentoraz vylieza zo záhrobia Hummer.

Hummer! Aj by ste zabudli, že? Pôvodne armádne vozidlo, ktoré v roku 1992 pretlačila prerastená americká verejnosť na čele s Arnoldom Schwarzeneggerom do výroby, sa s nami potupne rozlúčilo v roku 2010. Nikto ho už nechcel.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Danger, Danger, High Voltage!

Lenže teraz sa píše rok 2020 a situácia sa trocha zmenila. Nie, že by tiež nebola kríza, no na scénu prichádzajú elektromobily a v rámci amerického trhu to znamená, že elektrifikovať sa budú aj obľúbené pick-upy a SUV. A s elektromobilmi prichádza aj uvedomenie, že sa karty rozdávajú nanovo a automobilky si teraz môžu uletieť bez toho, aby prekračovali emisné limity.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Takže to vyzerá, že tu opäť budeme mať Hummer, tentoraz predávaný pod značkou GMC. Premiéra sa uskutoční v rámci online akcie, no GMC sa bije do pŕs, že pôjde o niečo veľmi špeciálne. „Na pomoc pri rozprávaní nášho príbehu použijeme technológie virtuálnej aj rozšírenej reality,“ uviedla generálna riaditeľka spoločnosti GM, Mary Barra, počas rozhlasového rozhovoru v júni.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

GMC má zuby veľmi nabrúsené. Začiatok predaja na jeseň 2021 totiž znamená, že príde približne v rovnakom čase ako Tesla Cybertruck, na ktorý má nový Hummer zamierené v prvom rade. Obe budú obrovské vozidlá s obrovským výkonom (Hummer vo videu naznačuje 1000 koní) a obrovskými úžitkovými vlastnosťami. Z videa sa taktiež dozvedáme, že Hummer EV príde v dvoch prevedeniach karosérie – SUV a pick-up.

Pohonná jednotka bude využívať nové batérie z vývoja General Motors, označené ako Ultium. Podľa posledných informácií vedia pokryť kapacitu od 50 kWh do 200 kWh. 200 kilowatthodín je veľké množstvo energie, preto by malo byť zabezpečené dobíjanie výkonom až 350 kilowattov, čo momentálne nemá konkurenciu.

NEPREHLIADNITE:

NEPREHLIADNITE: