Genesis GV80 bude prvým SUV luxusného krídla značky Hyundai – ponúkne minimálne 280 koní

399

Hyundai rozprestiera chápadlá svojej „biznis-chobotnice“ do všetkých možných strán. Dôkazom toho sú aj najnovšie správy o prírastku do ponuky luxusného krídla automobilky. Genesis GV80 dostane silné motory a vcelku osviežujúci dizajn.

Značka Genesis, v jej aktuálnej podobe, bola donedávna známa svojimi luxusnými sedanmi. Podobne, ako pomaly automobilové mená sveta, si nemôže nechať uniknúť obrovský dopyt po zvýšených modeloch.

Prvé SUV značky Genesis GV80 síce prichádza na večierok pomerne neskoro, no z prvých zverejnených záberov usudzujeme, že by nemuselo ísť o márnu snahu.

Korporátna identita

Veľká predná maska evokuje dizajn vlajkovej lode G90. Dizajn nie je jedinou podobnosťou, ktorá má tieto dva modely priblížiť jeden k druhému. Genesis GV80 má údajne ponúknuť rovnakú mieru komfortu ako najväčší sedan v ponuke kórejskej značky. Dominantným prvkom dizajnu je predný a zadný svetelný podpis, ktorý prechádza imidžovým „výduchom“ za prednými kolesami.

Interiér pôsobí jednoduchým dojmom, a to hlavne vďaka minimalistickému dizajnu palubnej dosky. Na jej vrchu tróni na pohľad obrovský displej multimediálneho systému. Nad vysokým stredovým tunelom, ktorý obsahuje relatívne netypické voliče smeru jazdy, nájdeme panel klimatizácie, ktorý síce vyzerá byť plne digitálny, no zachová si otočné ovládače výšky teploty v jednotlivých zónach vetrania. Tiež to vyzerá tak, že GV80 ponúkne digitálny prístrojový štít.

Minimálne 280

Genesis GV80 má byť modelom so záberom na domáci juhokórejský trh, no jeho hlavným pôsobiskom bude už typicky ten severoamerický. Prekvapením má byť nový naftový radový šesťvalec s objemom 3 litre, ktorý má nahradiť predošlú motorizáciu s rovnakým objemom, no s valcami rozovretými do „V“. Očakávaný výkon tohto motora je 206 kW/280 koní, má spolupracovať s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a ponúkne krútiaci moment 590 Nm.

Najslabšou benzínovou jednotkou bude 2,5-litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 221 kW/300 koní a krútiacim momentom 442 Nm. Na vrchol ponuky zasadne nový 3,5-litrový benzínový šesťvalec s výkonom 276 kW/375 koní a maximálnym krútiacim momentom 530 Nm. Genesis GV80 by sa mal predstaviť svetu na aprílovom autosalóne v New Yorku.