Elektrický Mustang ZLACNEL. Za ušetrené prejdete vyše pol milióna kilometrov

1405
Zdroj: Rasťo Bujna

V dnešnej dobe inflácie sa zdražuje azda všetko. Výnimkou sú možno byty, ktoré ovplyvnili ceny hypoték. No a elektrický Ford Mustang Mach-E… To fakt??

Mustang nikdy nebol prioritne pre Európu. A ten elektrický je napriek svojmu pohonu, ktorý sa spája s EÚ, jednoznačným Američanom. O tom sme sa presvedčili aj v našom videoteste. Iba dnes slovenský Ford informoval, že jeho cena u nás bude výrazne nižšia. A keď píšeme, výrazne, myslíme tým naozaj VÝRAZNE.

Zlacnelo o malé auto

Čím vyššia výbava, tým vyššia zľava. V novom cenníku začína Mustang Mach-E na sume 55 990 eur. Podľa slov automobilky ide o cenový pokles o 11 tisíc eur. V prípade výbavy Premium s väčšou batériou a výkonom 351 koní cena poklesla až o 14 500 eur. A to už je cena druhého auta do rodiny.

Zdroj: Rasťo Bujna
Zdroj: Rasťo Bujna

Za poklesom stojí efektivita

Zníženie cien batérií a optimalizácia výroby by mali byť hlavnými bodmi, ktoré ťahajú cenu auta nadol. Je sympatické, že pokles nákladov uvidia aj zákazníci.

Zdroj: Rasťo Bujna
Zdroj: Rasťo Bujna

Máme záujem sprístupniť Mustang Mach-E čo najbližšie k našim zákazníkom. Snažíme sa, aby elektrický Mach-E, ktorý je súčasťou legendárnej rady Mustang, mal porovnateľné ceny s benzínovými vozidlami tejto ikonickej rady. Veríme, že práve vďaka aktuálnemu nastaveniu cien umožníme našim zákazníkom vybrať si elektrické vozidlo, ktoré najlepšie zodpovedá ich potrebám,“ dodáva riaditeľ predaja a marketingu Summit Motors Slovakia Ján Vrábel.

Pol milióna kilometrov?!

Ak nabíjate doma a v noci, využívate prakticky najlacnejší možný prúd. Fixované ceny pre domácnosti sa v nočnej tarife podľa cenníka ZSE pohybujú pod úrovňou 13 centov na kilowatthodinu. Pri priemernej tabuľkovej spotrebe verzie Premium (18,7 kWh/100 km), kde je cenový rozdiel najvyšší (14 500 eur), si môžete kúpiť viac ako 114 tisíc nočných kilowatthodín, čiže 611 100,57 kilometrov.