Ďalší na odstrel: Opel Insignia skončí ešte tento rok. Nástupca nebude… či?

3469
Zdroj: TS Opel

Kvalitné spaľovacie sedany sú na odstrel. S Mondeom sme sa rozlúčili a do konca roka zmizne aj Insignia.


Opel Insignia považujeme za jeden z najlepších modelov značky. S príponou GSi a športovým podvozkom bol doslova akčným autom. Ale už nie dlho. Opel prešiel spod krídel GM k Stellantisu a v pokračovaní výroby bránia ešte väčšie problémy. Dopyt a emisie. Insignia, ktorá sa blíži ku koncu svojho životného cyklu, tak skončí definitívne. A dokonca predčasne. Informuje o tom nemecký portál Automobilwoche.

Bez priameho nástupcu

Už sme si zvykli, že autá, ktoré sme považovali za samozrejmé, jednoducho z trhu miznú. Od budúceho roka v USA nekúpite Volkswagen Passat. V Európe bude dostupný iba v kombi verzii Variant, a aj to nie príliš dlho, a Mondeo definitívne ukončilo výrobu ešte v apríli.

Čo je však smutnejšie, že Insignia nedostane žiadneho priameho nástupcu. Automobilka hovorí, že jej koniec je veľkou príležitosťou pre model Astra, ktorý sa v noveh generácii skutočne posunul o úroveň vyššie.

PRVÁ JAZDA Opel Astra: Prepisuje pravidlá hry (OBRIA FOTOGALÉRIA)

“Internety” však rozprávajú o tom, že Opel by mohol uviesť robustnejšie kombi či crossover v štýle Citroënu C5X. V každom prípade, nový model bude dostupný podľa aktuálnych informácií iba s elektrickým pohonom.

Mrkni naše nové video: