Ďalší článok o tom, že s Lexusom sú ľudia štatisticky najspokojnejší

597
Zdroj: TS Toyota

Po získaní ceny pre najlepšieho producenta v tohtoročnom hlasovaní Auto Express 2020 získal Lexus aj ďalšie ocenenie. Japonský výrobca áut sa  v britskom prieskume spokojnosti Honest John Satisfaction Index umiestnil na prvom mieste ako najlepšia značka.

Lexus sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku Best Car Brand, a preto získal podľa respondentov Honest John Satisfaction Index titul najlepšej značky automobilov. Prieskumu spokojnosti sa zúčastnilo viac ako 10-tisíc majiteľov áut.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Účastníci hodnotili spoľahlivosť vozidla, komfort jazdy, spotrebu paliva, kvalitu výroby a bezpečnosť vozidla. Lexus zvíťazil s vysokým náskokom – priemerná úroveň spokojnosti zákazníkov (index spokojnosti) je v prípade japonskej značky 89,5%. Lexus získal najvyššie hodnotenia v oblastiach týkajúcich sa kvality, spoľahlivosti a pohodlia vozidla. Organizátori britského prieskumu zdôrazňujú, že výrobca získal vysoké hodnotenia aj za užívateľskú nenáročnosť a výkon automobilov.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Ocenenie pre  Lexus NX

Bezporuchovosť áut značky Lexus potvrdilo aj ďalšie prvé miesto – v rebríčku spoľahlivosti,  kde japonská značka získala skóre 9,69 z 10. V hlasovaní Honest John Satisfaction Index hodnotili tiež jednotlivé modely. Tu získal ocenenie Lexus NX. SUV  japonskej značky bolo vyhodnotené ako najpohodlnejšie auto a umiestnilo sa v celkovom hodnotení 10 najlepších modelov s indexom spokojnosti 91,8%.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Titul najlepšieho výrobcu získala značka aj v prieskume Express 2020 Driver Power Survey. Modely RX, IS a CT vyhrali vo svojich kategóriách.

Úspešná Toyota

V prieskume Honest John Satisfaction Index 2020 zaznamenala dobré výsledky aj sesterská Toyota. Modely Prius a Yaris získali prvé a druhé miesto v rebríčku 10 najspoľahlivejších automobilov. Toyota Prius sa umiestnila aj medzi najlepšími modelmi a crossover C-HR zasa v rebríčku 10 najkomfortnejších automobilov. 

NEPREHLIADNITE: