Dacia predstavila Duster Extreme. Dostane nový dizajn a kamery

3222
Zdroj: Dacia

Limitovaná edícia je hlavne o zmene dizajnu, no prináša aj technológie navyše.

Ako vyzerá extrémny Duster? Terénni úpravcovia svoju odpoveď majú už dlhšie. Terénne kolesá, vyššia svetlá výška, doplnkové svetlá a mnoho ďalšieho. Limitovaná edícia Extreme priamo od Dacie síce neponúka až také extrémne zmeny, no má viac prvkov výbavy a agresívnejší dizajn.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Dacia Duster sleduje všetky módne trendy a s novým rokom priniesla limitovanú edíciu, ktorú už je možné objednať. Z hľadiska výbavy pôjde o najvyššiu výbavu Prestige s rôznymi doplnkami. Automatická klimatizácia či multimediálny systém sú samozrejmosťou. Vo výbave Extreme je navyše bezkľúčové ovládanie prostredníctvom karty a kamery Multiview, ktoré auto sledujú z každej strany.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Pozornému oku neujdú ani dizajnové zmeny. Pribudli oranžové prvky v mriežke chladiča, na spätných zrkadlách, lyžinách či veku kufra. V interiéri nájdeme oranžovú tiež, v prešívaní, lakťovej opierke, výduchoch klimatizácie a na dverách. Exkluzívna je aj nová farba Urban Grey a nové 17-palcové disky kolies.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Dacia Duster Extreme, v ešte vyššej ako najvyššej výbave, je dostupná so všetkými motormi od benzínového TCe 90 s výkonom 90 koní a pohonom predných kolies až po Blue dCi s výkonom 115 koní a pohonom všetkých kolies. Cena Dustera Extreme začína na 16 440 eurách.

Mrkni naše nové video: