Bugatti predstavilo svoj najlacnejší model. Je to kolobežka a má režim SPORT

3385
Zdroj: Bugatti

Elektrická kolobežka Bugatti? Tá by sa bez športového režimu nezaobišla.

Ak túžite po niečom od legendárneho výrobcu Bugatti, tu bude asi rozhodovať veľkosť vášho bankového účtu. Našťastie, pre bežného smrteľníka sa značka stane oveľa dostupnejšou. Nie, že by ponúkali jedno zo svojich áut v cene Fabie, ale predstavili elektrokolobežku.

Zdroj: Bugatti
Zdroj: Bugatti

Nájdete na nej emblém Bugatti a za vami sa bude na ceste premietať svetelný podpis. Je dostupná v modrej farbe podobnej Chironu Pur Sport a rovnako ako Chiron, aj kolobežka má režim pre športovú jazdu. Vznikla v spolupráci so spoločnosoťu Bytech a vyrobili ju zo zliatiny hliníka. Váži okolo 15 kíl a poháňa ju elektromotor s výkonom 700 wattov. Ak by bola autom, rozhodne by netrhala asfalt. Jej výkon na tonu predstavuje iba 47 kilowattov. Maximálna rýchlosť 30 km/h v režime SPORT je ale viac než dostatočná na klasické, a hlavne bezpečné, mestské presuny. Mimochodom, na jedno nabitie prejde 35 kilometrov.

Zdroj: Bugatti
Zdroj: Bugatti

Ak by ste chceli klimatizáciu, budete si musieť vyzliecť bundu. Rovnako by na tom boli aj ďalšie komfortné prvky automobilov. Ak by vás však zaujímala prítomnosť tempomatu, ten na kolobežke skutočne je. Cena elektrokolobežky zatiaľ nie je známa.

Mrkni naše nové video: