BMW skracuje pracovný čas na 35 hodín týždenne. Zamestná viac pracovníkov

968
Zdroj: BMW

Výrobný závod v nemeckom Lipsku znižuje tempo výroby. Má sa tak vyrovnať závodom v západnom Nemecku.

Nie polovodičová kríza, ale zrovnoprávnenie východného a západného Nemecka. To je dôvod pre skracovanie pracovného času, ktorý do roku 2026 klesne na 35 hodín týždenne. Skracovanie sa týka aktuálne iba lipského závodu.

Zdroj: František Pisarovič
Zdroj: František Pisarovič

“Vytvárame rovnaké podmienky. Spoločenská zodpovednosť neoddeliteľne patrí k nášmu vnímaniu udržateľnosti. Viac ako 30 rokov po zmene režimu konečne nemusia zamestnanci BMW Group z východu pracovať o tri hodiny týždenne viac ako ich kolegyne a kolegovia zo západu,” hovorí riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov, Ilka Horstmeier.

Zdroj: František Pisarovič
Zdroj: František Pisarovič

Ušetrené tri hodiny týždenne znamenajú v praxi o jeden mesiac menej strávený v práci. Na to, aby sa udržalo tempo výroby, prijme BMW 300 nových zamestnancov. Táto zmena bude rozdelená do troch krokov, ktoré v roku 2026 vyvrcholia úväzkom zníženým na spomínaných 35 hodín.

V BMW Leipzig sa aktuálne vyrábajú modely BMW radu 1, radu 2 a i3. V budúcnosti by sa mala stať výrobným miestom modelu MINI Countryman. Závod v Lipsku nie je jediným východonemeckým závodom BMW. Automobilka vyrába aj v meste Eisenach. Tam však podmienky ostanú aspoň zatiaľ rovnaké. Informuje o tom nemekcký portál heise Autos.

Mrkni naše nové video: