Audi Q6 prepadne mánii BMW X6. Navyše s čisto elektrickým pohonom

534

BMW X6 prvej generácie bolo doslova objavenie zlatej bane. Mercedes-Benz a Audi sa až do zahájenia druhého pokračovania bezmocne prizerali pracujúc v zákulisí na svojich modeloch, ktoré majú konkurovať tomuto zázraku.

Stuttgart svoje dielo už aj predstavil a okrem bežných a AMG verzii príde aj s výkonovým medzistupňom AMG Sport. Dizajnové prvky GLE Coupé sú oproti mníchovskej pýche zásadne odlišné, nemožno však odoprieť zjavnú podobnosť bočného profilu karosérie a tým pádom aj cieľovú skupinu zákazníkov.

Podľa poodhľaujúceho obrázku od Audi by sa touto cestou mal uberať aj nový rad Q6. Dizajnový jazyk by mal byť podobný konceptu prologue. Svoj základ, platformu MLB, si prepožičia od novej Q7 a podľa dostupných informácii bude poháňaný iba elektrickou energiou. Technika má byť prebratá z Audi R8 e-tron, avšak s vyššou kapaciou batérii (100 kWh) a vyšším dojazdom – viac než 500 km.

Medzi čerstvými informáciami od štyroch kruhov je aj potvrdenie debutu novej generácie Audi A4 (B9) tesne pred frankfurtským autosalónom v septembri, po ktorom bude zakrátko nasledovať ďalšia generácia Q5, malý crossover Q1 a neskôr aj nové SUV typu Q6 a Q8.

Enormný úspech športovo-aktívneho “kupé” od BMW sa nepáči ani predstaviteľom ingolstadtskej automobilky. Plánujú udrieť s modelom Q6, ktorý však do svojich útrob nedostane konvenčnú techniku.