Audi predstavuje R8 LMX s laserovými svetlami

687

Nemci model R8 LMX označujú ako “svetovo prvé produkčné auto s laserovými svetlometmi”. BMW hovorilo o svojom elektromobile i8 tiež, že je prvý s takými svetlami.

Tak či onak, Audi R8 LMX dostalo inovatívnu technológiu, na základe ktorej predné svetlomety svietia laserovými lúčmi, a to pomocou 4 diód. Aktivujú sa od rýchlosti 60 km/h a výrazne zlepšujú viditeľnosť a bezpečnosť. Okrem toho sú aj inteligentné, tzn. že vedia upraviť smer svietenia tak, aby neoslepovali protiidúcich vodičov.

Pod kapotou sa motorizácia nezmení, na pohon slúži poctivý 5,2-litrový desaťvalec do V. Tu však dosahuje výkon až 570 konských síl a 540 Nm. Pohon všetkých kolies quattro a sedemstupňová prevodovka S-tronic tomuto superšportu umožňujú zrýchliť z 0-100 km/h za 3,4 sekundy. Maximálka dosahuje hodnotu 320 km/h.

Exteriér je vyfarbený modrým lakom Ara Blue, ktorý je navyše doplnený karbónovými prvkami. Pre zníženie vztlaku tu je pevný zadný spojler, pod ktorými hniezdia dve delá pripomínajúce koncovky výfukov. Exkluzívne 19-palcové disky skrývajú karbón-keramické brzdové kotúče. Vo vnútri sa to nesie koženým štýlom Fine Nappa s kontrastným modrým prešívaním Sepang Blue a rôznymi inými elementami Ara Blue.

Táto limitovaná edícia je obmedzená len na 99 kusov. V Nemecku začína na sume 210 000 eur.

Ingolstadtská automobilka prichádza na trh zberateľských superšportov s limitovanou edíciou modelu Audi R8 LMX, ktorý má nielen vyšší výkon, ale aj laserové reflektory.