VIDEO: Taifun je ruský nezmar s dojazdom až 10 000 km!

6376

Expedítori, lovci, záchranári – zbystrite. Ak hľadáte vozidlo, ktoré sa nezľakne žiadneho terénu a dokonca aj vody, môžete sa obrátiť na šikovníčkov z ruského Petrohradu. Tí vyvinuli vozidlo Taifun, ktoré už na prvý pohľad vyzerá ako ideálny spoločník do miest, kam by sa normálny off-road nikdy nevydal.

Jeho základom je extra tuhý rám zo švédskej ocele, osadený jednou z kabín podľa preferencie zákazníka.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Ponuka pre každého 

Na výber sú úžitkové, osobné ale aj obytné modely – dovnútra sa zmestia až štyri sklopné lôžka. Pohon má na starosti preverený priemyselný naftový motor Kubota V1505-T s výkonom 44 koní, ktorý skrze päťstupňovú prevodovku roztáča pneumatiky s priemerom 1650 mm (áno! 1,65 metra) a šírkou cez pol metra.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Do každej sa vojde cez 1000 litrov vzduchu, čo dáva 1620 kilogramov ťažkému vozidlu teoretický vztlak štyroch ton pre plavbu jazere, rieke alebo mori.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Po zemi sa vozidlo Taifun vie pohybovať rýchlosťou až 50 km/h, na vode udrží tempo 6 km/h. To všetko priemernej spotrebe nafty okolo 3 litrov, čo znamená v kombinácii so 100-litrovou nádržou dojazd až 3333 km. Na želanie je možné namontovať aj 300-litrovú nádrž, ktorá dáva tomuto živlovi teoretický dojazd až 10-tisíc kilometrov.

Zdroj: YouTube Taifun

Rovnako tak dve záložné batérie, navijak, parkovaciu kameru, menič napätia, hotspot s pripojením k internetu a zosilňovačom signálu alebo nezávislé kúrenie. Celá táto nádhera vyjde v prepočte na cca 50 000 eur, čo sú veľmi rozumne minuté peniaze na nerozumnú vec.

Money out the window gif | Real estate buying, Gif, Quilt shop

A ak by vám Taifun neprišiel dostatočne výnimočný, čo tak obojživelné vozidlo so skrutkami miesto kolies? ?