VIDEO: Ako dlho vydrží starý Civic bez oleja? Budete sa veľmi baviť a čudovať!

5399

Olej a vodu skrátka potrebujete nielen vtedy, keď chcete uvariť ryžu. Napríklad ich potrebujete, keď nechcete uvariť váš motor. Ako dlho vyrdžia relatívne moderné jednotky bez oleja a vody, otestoval náš obľúbený portál CarWow na troch adeptoch: Honde Civic, Forde Focus a Peugeote 206.

Neviem, či len pochádzam z veľmi zvláštneho kraja, no celkom rozšírenou aktivitou niektorých dedinských zábav u nás bolo aj vypustenie oleja z motora starej Škodovky a následné pokrikovanie a pobehávanie s pollitrom piva okolo dymiaceho stroja. Šak zábava.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

To však bolo už pred pár rokmi a okrem toho, že zo Škodoviek radu 742 sa stali často cenené veterány, motory v dnešných autách sú predsa o niečo komplikovanejšie. Ako zvládnu tie fungovať bez oleja a chladiacej kvapaliny?

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Pozrel sa na to Mat Watson z portálu CarWow a výsledky boli celkom prekvapujúce: Zatiaľ, čo dve vozidlá skončili bez oleja a chladiacej kvapaliny zadreté už pár sekúnd po naštartovaní, japonský bojovníček to dal s prehľadom a držal sa ešte niekoľko minút. Po vychladení dokonca Civic ešte raz nabehol – a nerobilo mu problém ani to, že bol plný Coca-Coly a Mentosiek. Veď pozrite sa sami!

NEPREHLIADNITE: