Tu končí všetka sranda: Nástupca Dacie Duster bude vyzerať úplne ako koncept!

5504
Zdroj: Autofácil

O koncepte Bigster sme si povedali už vtedy, keď to bol koncept. Žiadne prekvapenie, že? To sa koná až po tom, čo z uniknutých patentových snímkov novej, najväčšej Dacie, zisťujeme, že sa od konceptu nebude líšiť takmer v ničom.

Vrátane (pravdepodobného) použitia nového loga, o ktorom sa značka dušovala, že ho nepoužije.

Zdroj: Autofácil
Zdroj: Autofácil

Čo o ňom vieme?

Bigster od Dacie je jeden z konceptov, ktoré sa prehnali autosalónmi v rámci uvedenia veľkolepej stratégie Renaulution nového prezidenta značky, Luca de Meo. Písali sme o nej tu. 

Zdroj: Autofácil
Zdroj: Autofácil

V skratke: Čo to teda bude? Pôjde o auto, ktoré možno nahradí Duster, ale skôr asi nie, pretože bude o kategóriu väčšie. Primárne by malo slúžiť ako náhrada za veľké Lodgy, ktoré sa pomaly, ale isto odoberie do večných lovíšť.

Zdroj: Autofácil
Zdroj: Autofácil

Nové auto má byť dostatočne priestranné, ale zároveň aj oveľa viac sexy, než jeho objemný predchodca. Docieľuje to práve karosériou typu SUV, ktorá vie efektívne zastrieť gigantickosť mnohých vozidiel – otázne však je, koľko miesta táto transformácia uberie z interiéru.

Okrem sebavedomých tvarov má tomuto cieľu pomôcť aj nová ponuka motorizácií, v ktorej by nemal chýbať ani hybrid E-Tech. Čo je ešte zaujímavejšie, v aute sa objaví aj nový trojvalec 1,2 TCe.