Škoda predstavuje nový model s názvom Vision IN! Alebo ani nie

3791
ŠKODA VISION IN AUTOGRÁTIS

Ak by ste si mysleli, že boom okolo SUV bude pomaly utíchať, veľmi by ste sa mýlili. Aj keď začína byť západný trh prerastenými kombíkmi presýtený a automobilky to pomaličky cítia, stále existujú ďalšie. Napríklad indický, kde sa mladoboleslavskej automobilke darí.

Česká automobilka sa pri vývoji vozidla zamerala na modulárnu platformu MQBA0IN určenú pre indický trh a jeho zákazníkov. Na báze modulárnej platformy vznikne hneď niekoľko modelov značiek Škoda a Volkswagen.

Európa nie je IN

Nová lokalizovaná subkompaktná platforma sa prvého využitia dočká práve v štúdii Škoda VISION IN. To znamená, že aj keď sa skutočne pozeráte na nový model Škodovky, u nás si ho nekúpite.

ŠKODA VISION IN AUTOGRÁTIS

Prvá dizajnová skica exteriéru ukazuje dynamický predok robustne pôsobiacej koncepčnej štúdie vozidla kategórie SUV. Celkový vzhľad charakterizuje, popri širokej kapote, pre Škodovky typická veľká maska chladiča s masívnymi rebrami. Veľmi nízke dvojdielne predné svetlomety nadväzujú priamo na masku. Pod nimi sa nachádza masívny predný nárazník s veľkými bočnými otvormi pre vstup vzduchu a nápadným hliníkovým spojlerom.

ŠKODA VISION IN AUTOGRÁTIS

Na druhej skici je vidieť jasne štruktúrovanú výraznú zadnú časť s ostro rezanými trojrozmernými združenými svetlami, zadné odrazky spája horizontálny svetelný pás. Uprostred zadnej časti je typický nápis, ktorý je však teraz podsvietený. V zadnom nárazníku je tiež integrovaný hliníkový difúzor.

NEPPREHLIADNITE: