S kabrioletom na chatu? Volkswagen T-Roc Cabriolet prichádza na slovenský trh

761

Na slovenskom trhu štartuje predaj nového SUV bez strechy s názvom Volkswagen T-Roc Cabriolet. Novinka, ktorá prakticky nahrádza Volkswagen Golf Cabriolet, prichádza do slovenských showroomov s jedinou, no chvalabohu solídnou motorizáciou a slušnou výbavou.

„Accept no roof!“ S týmto sloganom štartuje predaj nového modelu Volkswagen T-Roc Cabriolet. Slogan poukazuje na hlavný prvok nového automobilu – skladaciu plátennú strechu.

Má sériovo plne automatické elektrické ovládanie, otvorí sa za 9 sekúnd a zatvorí za 11 sekúnd. Otváranie a zatváranie strechy je možné aj počas jazdy do rýchlosti 30 km/h, plátenná strecha sa odomyká a zamyká elektrohydraulicky.

Akceptované

Nový kabriolet Volkswagen sa na Slovensku predáva v jedinej, bohato vybavenej verzii. Obsahuje okrem iných prvkov štandardne napríklad 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Mayfield“ s pneumatikami 215/55 R 17 (za príplatok celoročné), vonkajšie osvetlenie z LED (denné svetlá, svetlomety, zadné skupinové svetlá), biele ambientné osvetlenie v interiéri a taktiež automatickú 2-zónovú klimatizáciu „Air Care Climatronic“.

Ďalej si do výbavy prirátajte asistenta zachovania jazdného pruhu „Lane Assist“, adaptívny tempomat ACC, parkovací asistent „Park Assist“, rozpoznávanie dopravných značiek „Sign Assist“ a rádionavigačný systém „Discover Media“ s internetovými službami We Connect Plus na 3 roky bezplatne. Zákazníci majú na výber 8 farieb laku karosérie, z toho 5 metalizovaných a jeden s perleťovým efektom, ako aj 3 vyhotovenia dekoračných obkladov v interiéri.

Aj individualizácia

Sedadlá sú potiahnuté látkou Track 4 New čierno-striebornej farby, plátenná strecha je vždy čierna. Za príplatok si zákazníci môžu objednať v oblasti infotainmentu napríklad digitálny združený prístroj „Active Info Display“, tuner digitálneho rozhlasového vysielania DAB+, ako aj ozvučovací systém beats s digitálnym 8-kanálovým zosilňovačom s celkovým výkonom 300 W a subwooferom.

NEPREHLIADNITE:

Na prispôsobenie podvozka sú k dispozícii adaptívne tlmiče pruženia DCC v kombinácii s progresívnym riadením a nastavovaním jazdného profilu. Na individualizáciu sú na výber dva typy 18-palcových kolies z ľahkej zliatiny „Montego Bay“ a „Sebring“, ako aj 19-palcové disky „Suzuka“ so širšími pneumatikami 225/40 R 19.

Čo za to?

Komu nestačí batožinový priestor so základným objemom 280 litrov, môže si nechať T-Roc Cabriolet vybaviť odnímateľným ťažným zariadením. T-Roc Cabriolet sa na Slovensku predáva výlučne so štvorvalcovým benzínovým motorom 1.5 TSI s výkonom 110 kW/150 koní v kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Zákazníci si môžu nechať za príplatok predĺžiť zákonnú dvojročnú záruku v niekoľkých alternatívach, maximálne až do 5 rokov alebo 150 000 km. Okrem toho sa nový T-Roc Cabriolet dá kúpiť na tretinové alebo štvrtinové splátky s 0 % navýšením. Cena tohto kúsku štartuje na hranici 33 870 eur, no viete ju vyhnať vyššie už spomínanou individualizáciou a príplatkami.