Porsche Taycan pokorilo svetový rekord s číslom 69. Náhoda? Ťažko povedať

1124

Taycan od Porsche zbiera jeden úspech za druhým (no predovšetkým tie predajné). Nie je to náhoda – Ide o jedno z najschopnejších elektrických áut planéty, čo sa mu podarilo opäť raz dokázať svetovým rekordom – v počte riadených otočiek na mieste, tzv. “donutov”.

Čo sa týka rôznych kaskadérskych kúskov zahŕňajúcich šmyky, donuty a státie na streche auta (niekedy aj počas ostatných menovaných procedúr), Terry Grant je z tých zabehnutých mien.

“Bweetish, innit”

Aj preto neprekvapí, že spolu s Porsche Taycan ide o tú pravú dvojicu na zlomenie svetového rekordu v počte po sebe nasledujúcich donutov na ľade s elektrickým vozidlom. Pokus bol oficiálne vykonaný 3. februára 2022 na zamrznutom mori pri švédskom Pite Havsbad.

VIDEO: Čo sa stane, keď dáte pneumatiky z F1 na bežné auto? Budete prekvapení

Ako vo videu hovorí Terry svojím nezameniteľným anglickým prízvukom, jednoduché to úplne nebolo. Akoby nestačil základný súbor zručností nutný na vyčarovanie niekoľkých desiatok po sebe idúcich otočiek, do mixu sa ešte pridalo počasie, vlastnosti ľadu a tiež vlastnosti auta, ktoré v stálom šmyku samovoľne brzdilo, pretože jeden zo senzorov detegoval nebezpečnú situáciu. Nakoniec sa však všetko podarilo a počítadlo otočiek sa zastavilo na charizmatickom čísle 69.

Ťažko povedať, či ide o špecifický prejav anglického humoru, náhodu alebo kontra-zámer k Muskovej modelovej palete Tesly v tvare S-3-X-Y, no dve veci sú jasné – Terry Grant je frajer a s Taycanom treba v budúcnosti rátať.