Peugeot odhalil koncept malého mestského kabria

623

Na frankfurtský autosalón sa Peugeot príde okrem iného prezentovať aj novým konceptom Fractal. Meria 3,81 metra na dĺžku a 1,77 m na šírku, čo sú rozmery ideálne do mesta. K lepšej manévrovateľnosti pridajú aj krátke previsy a úzké 19” disky. Poteší nastaviteľná svetlá výška v rozsahu 70 až 110 mm.

Peugeot Fractal napriek svojím útlym rozmerom disponuje klasickou štvormiestnou kabínou. K priestrannosti dodáva aj fakt, že koncept je elektromobilom a teda pod prednou kapotou sa pravdepodobne skrýva nejaký ten kufor. Batérie s kapacitou 30 kWh sa totiž nachádzajú v stredovom tuneli znižujúc ťažisko a vyvažujúc hmotnosť automobilu a dva elektromotory sú zas umiestnené priamo na nápravách.

Oba majú po výkone 75 kW (102 k), čo kumulovane znamená 150 kW (204 k). Fractal má navyše váhu len 1000 kg, čiže na stovku vyšprintuje už za 6,8 sekundy. Do činnosti sa prv zapája zadný motor, okolo 100 km/h sa preberá aj ten predný. Relatívne výkonné akumulátory tiež zabezpečia slušný dojazd až 450 km.

Interiér tejto štúdie je typicky futuristický. Okrem zaobleného volantu obdlžníkového tvaru či absolútne minimalistickej palubnej dosky sa tu nachádzajú dva monitory. Šofér má pred sebou digitálne budíky na 12,3-palcovom zobrazovacom paneli, po pravej ruke na stredovom tuneli je zas 7,7” displej. Peugeot tvrdí, že až 80 % povrchových panelov interiéru boli vyrobené 3D tlačiarňou.

Peugeot Fractal dostal krátku karosériu s výkonným elektrickým ústrojenstvom.